Луценко ліквідував Департамент спеціальних розслідувань ГПУ. Причини такого рішення

12 липня 2018, 10:41
1319
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Наталья Кравчук / НВ

Департамент Сергія Горбатюка припинить існування за рішення генерального прокурора Юрія Луценко

Департамент спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка, який займався справами Майдану, буде ліквідовано. Відповідний наказ про організаційні зміни в структурі та штатному розписі ГПУ підписав генпрокурор Юрій Луценко. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Загалом у наказі йдеться про ліквідацію чотирьох департаментів. Зміни мають розмежувати структурні підрозділи, які здійснюють досудове розслідування і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, йдеться в офіційному повідомленні Генпрокуратури. Тепер замість Департаменту спеціальних розслідувань в структурі ГПУ буде утворено Управління спецрозслідувань - з тією ж штатною чисельністю.

Рішення пов'язане виключно із амбіціями генерального прокурора - Горбатюк

За словами екс-керівника Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, про ці зміни він дізнався із засобів масової інформації. Реорганізація, за його словами, відбувалась в прихованому режимі. Користі для розслідувань, якими займався департамент, від цього рішення не буде.

“Таким чином генеральний прокурор мститься слідчим і прокурорам з Департаменту спецрозслідувань за те, що протягом останніх років десятки, а може й сотні скарг писали через його незаконні дії. А також заяви про злочин, де він і його заступники втручалися у розслідування, щоб корупційні справи високопосадовців були закриті - або не розслідувалися, або не повідомлялося про підозри. Схема полягала у тому, щоб взяти під контроль ці розслідування”, - зазначив Горбатюк.

«Керівництво ГПУ стало неадекватним». Чому у Генпрокуратурі розпочали полювання на відьом і що з цим робити

Раніше Горбатюк вже повідомляв, що департамент можуть ліквідувати у зв'язку зі створенням Державного бюро розслідувань та департаменту ГПУ щодо процесуального керівництва. У нового відділу, на його переконання, буде інший керівник. Горбатюк також сказав, що це рішення пов'язане виключно із амбіціями Генерального прокурора. Екс-керівник мав намір оскаржувати його в законному порядку.

Для чого Луценко провів реформування

Минулого тижня до Департаменту спецрозслідувань прийшла перевірка, призначена Луценком. Однак її не пустили до департаменту, адже члени комісії не змогли надати відповідних документів щодо плану цієї перевірки. Сьогодні в Генпрокуратурі заявили, що перевірка була плановою.

Реформування, яке здійснив Генеральний прокурор, є вимогою чинного законодавства, зазначив перший заступник голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук. Він також розповів, що нещодавно відбулася розмова між колегами по комітету. В ході бесіди було вирішено розглянути питання роботи Горбатюка та його департаменту.

Горбатюк назвав очільництво ГПУ Луценком керівництвом "у ручному режимі"

Департаменту спеціальних розслідувань Горбатюка приписували чимало претензій через повільний хід розслідування справ, нагадав директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий. За його словами, ці претензії мають популістичний характер. Проте ліквідація департаменту - це був найпростіший спосіб позбавитися від його керівника, додав експерт.

“Ті розслідування не прості, тому не могли закінчитися за місяць чи за рік. Але ж і Горбатюк, якщо йому колись хтось заважав, часто виходив на медіа і виказував претензії. Таким чином, його Луценко побив тією ж картою. Але найпростіша форма такої бюрократичної установки - це ліквідація структурного підрозділу для того, щоб не було скандалу зі звільненням його керівника”, - підкреслив Лісничний.

Згідно з наказом, який підписав генпрокурор, процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань буде проводити Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань. Окрім того, на базі двох самостійних ліквідованих структурних підрозділів утворено два нових управління у складі Головного слідчого управління ГПУ: Управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки та Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Нагадаємо, що речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомляла, що керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк продовжить керувати розслідуванням справ Майдану після реорганізації департаменту.

Головне

Геополітика

Вчора, 20:09

article_img
У НАТО прокоментували слова Путіна про готовність націлити ракети на США
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб
Політика

Сьогодні, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців
Фінанси

Сьогодні, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Travel

Вчора, 20:45

article_img
У розмовах тут люблять поскаржитися на політиків. Досвід життя у Варшаві

ТОП 3

Події

Вчора, 11:48

article_img
Порошенко допомагав виносити поранених із Маріїнського парку - відео
11618
Події

Сьогодні, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна
6807
Події

Сьогодні, 08:13

article_img
Шуба з хутра — таке ж жлобство, як і килим на стіні. Як в Україні борються із натуральним хутром
4959