Луганська ВЦА повідомила про ризик техногенної катастрофи через контрольовану бойовиками шахту Первомайська"

0 коментувати
Луганська ВЦА повідомила про ризик техногенної катастрофи через контрольовану бойовиками шахту Первомайська

На шахті Первомайська, що знаходиться на контрольованій бойовиками території Луганської області, з початку вересня триває підтоплення, через що існує ризик надзвичайної ситуації техногенного характеру, повідомила Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Шахта в місті Первомайськ, яка підтоплюється з 2 вересня, створює загрозу підтоплення закритих шахт і виробок на контрольованій урядом території. Зокрема, під загрозою знаходиться шахта Золоте в місті Золоте, де вже розпочато роботи з розширення водовідливного комплексу.

"Внаслідок того, що не були розпочаті ремонтні роботи, шахтні води через певний час будуть перетікати на закриті шахти... За розрахунками гідрогеології, в червні-червні 2016 року відбудеться підтоплення Стахановсько-Брянківського регіону, закритих шахт Кіровської групи, а також виробок працюючих на контрольованій території шахт Золоте, Карбоніт і Гірська ДП Первомайськвугілля. Це означає, що може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеру, оскільки шахтні води забруднюють водоносні горизонти, розмивають родючі шари ґрунту, витісняють на поверхню шахтний газ метан", - йдеться в повідомленні.

Вирішенням даної проблеми був би ремонт водоотливного комплексу шахти Первомайська, однак він не проводиться.

18 листопада в облдержадміністрації пройшла нарада з питання попередження техногенної катастрофи, після якої було направлено ряд звернень з клопотанням порушити питання відновлення роботи водовідливного комплексу шахти Первомайська на засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську і РНБО.

Нагадаємо, 13 листопада 2014 року бойовики терористичної організації ЛНР обстріляли шахту Первомайська державного підприємства Первомайськвугілля.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков заявив, що уничтоженная бойовиками шахта Первомайська може "затопити" шахти, що знаходяться по сусідству.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: