КС схвалив президентський проект змін до Конституції щодо судової реформи

1 коментувати
КС схвалив зміни до Конституції, запропоновані Порошенком
Фото: bessarabiainform.com

КС схвалив зміни до Конституції, запропоновані Порошенком

Конституційний суд України визнав законопроект Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону

Це рішення суд прийняв після розгляду звернення Верховної Ради про надання відповідного висновку, передає Інтерфакс-Україна.

Голова суду Юрій Баулін почав зачитувати рішення КС о 10:00 п'ятниці і закінчив о 12:09.

КС почав розгляд звернення Ради щодо президентського проекту змін до Конституції в частині судової реформи 12 січня.

Раніше заступник голови адміністрації президента і представник президента в Конституційному суді України Олексій Філатов заявив журналістам, що законопроект "є дуже важливим кроком на шляху судової реформи".

За словами Філатова, судова реформа передбачає обов'язкове проходження процедури оцінювання кожного судді за трьома критеріями: компетентності, професійної етики та доброчесності. Оцінювати суддів повинна буде Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Час переатестації буде визначено окремим законом. За словами Філатова, в Україні налічується понад 7 тисяч суддів, які здійснюють правосуддя. Крім того, є значна частина суддів, які призначені на посади, але не здійснюють правосуддя з різних причин.

Раніше повідомлялося, що 22 грудня 2015 року повідомлялося, що Рада підтримала постанову про направлення до Конституційного суду України законопроект президента Петра Порошенка про внесення змін в Основний закон в частині правосуддя.

Президент вніс цей законопроект до Ради 25 листопада 2015 року.

Перед цим 23 жовтня 2015 року Венеціанська комісія внесла рекомендації щодо змін до Конституції України щодо судової реформи.


У статті 157 Основного закону сказано, що Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Стаття 158 Конституції говорить: "Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік від дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: