Крадіжка першодруку: Зниклий з бібліотеки Вернадського Апостол виявився московським

0 коментувати
Співробітниця бібліотеки закликала колег звернути увагу на збереження старовинних книг
Фото: Nataliya Bondar / Facebook

Співробітниця бібліотеки закликала колег звернути увагу на збереження старовинних книг

Викрадена з фондів Національної бібліотеки України ім. Вернадського книга першодрукаря Івана Федорова є екземпляром не найдавнішої надрукованої на території України книги Діяння та послання апостольські 1574 року видання, а однією з найдавніших надрукованих на території Росії книг Діяння святих апостолів списана святим апостолом і євангелістом Лукою 1563-1564 років видання, повідомила завідувач відділу стародрукованих та рідкісних книг Національної бібліотеки Наталія Бондар

"Підтверджую факт викрадення Апостола 1564 р. з Національної бібліотеки України ім. Вернадського. Вкралася помилка, оскільки викрадений не львівський, а московський Апостол 1564 р. В бібліотеці зберігалися три примірники видання", - написала Бондар у своєму Facebook.

Вона підтвердила, що викрадач представився співробітником спецслужб: "Прийшов з листом про перевірку цінних фондів, мав дійсне посвідчення спецслужби". За фактом крадіжки співробітники відразу ж викликали поліцію, зазначила співробітник бібліотеки.

Також Бондар зазначила, що до вивезених з резиденції Межигір'я книг екс-президента Віктора Януковича даний екземпляр Апостола не належить, оскільки книги Януковича були передані в Національний художній музей, а не в фонди Національної бібліотеки.

Співробітниця бібліотеки закликала колег "звернути увагу на збереження у Ваших бібліотеках таких груп видань, як видання В. Федорова, кириличні книги, інкунабули, книги гражданського друку, рідкісні ілюстровані книги ХІХ-ХХ ст. Особливо якщо до них проявляє інтерес один і той же читач".

Також вона закликала "перешкоджати продажу примірника Апостола - його особливості детально описані й добре відомі фахівцям, а при найменшій підозрі, що мова йде про вкрадену книгу, звертатися в правоохоронні органи і до нас".

"Якщо Ви маєте інформацію про крадіжки Апостола 1564 р. або інших подібних книг у сховищах світу за останні десятиліття, будемо вдячні за таку інформацію", - додала Бондар.

Московський Апостол був виданий тиражем близько 2 тис. примірників, з яких в даний час збереглися менше ста. Три з них зберігаються в Києві і два у Львові.

Нагадаємо, раніше директор Національної бібліотеки ім. Вернадського Володимир Попик заявив про зникнення старопечатної книги Апостол Івана Федорова. Пропажа була виявлена 10 травня.

Після цього Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення книги Апостол Івана Федорова.

Згодом у справі про викрадення старопечатной книги Апостол з'явився підозрюваний. А 17 травня поліція оприлюднила фоторобот чоловіка, який підозрюється у скоєнні крадіжки старопечатного видання Апостол.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: