Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Кожна п'ята українська дитина живе з одним із батьків. Про що свідчать дані Держкомстатистики

7 серпня, 16:29
236
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні може збільшитися кількість домогосподарств з молодими людьми-одинаками

В Україні 81% дітей живуть з обома батьками. Однак кожна п'ята дитина живе з одним із них. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

 Такі показники практично збігаються з цифрами з європейських домогосподарств. Серед країн ЄС найбільше дітей у повних родинах живуть у Греції - 92%. Найчастіше в Україні у неповних домогосподарствах дитину виховує саме матір - у 92% випадків. У неповних родинах здебільшого виховують одну дитину, лише у кожній сьомій - двох.

Домогосподарство та сім'я - поняття близькі, але різні. Сім'я - це сукупність осіб, які проживають разом, об'єднані родинними зв'язками і загальним бюджетом. Водночас у  домогосподарствах люди об'єднані тільки спільним веденням господарства.

Держстатистика про сім’ї

В Україні нараховано майже 15 млн домогосподарств. До складу майже кожного п'ятого входить молода сім'я - дружина та чоловік до 35 років. Найбільш поширеними залишаються домогосподарства з двох осіб, а от з 4 і більше осіб поширені на Закарпатті, в Івано-Франківській, Рівненській, Волинській, Львівській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях.

До кожного п'ятого домогосподарства входить дружина та чоловік віком до 35 років

Жінки очолюють 4% домогосподарств у містах. У селах половину домогосподарств очолюють як чоловіки, так і жінки. 38% будинків мають дітей віком до 18 років. В усіх інших - лише дорослі, при чому у домогосподарствах без дітей частка одинаків становить третину.

Серед одинаків дві третини - це особи непрацездатного віку. Частка одинаків найвища у Чернігівській, Кіровоградській, Хмельницькій, Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській областях.

Старіння населення і відтік у міста

Збільшення кількості українців, які самостійно ведуть господарство, свідчить й про старіння населення. В Україні вже існує навіть поняття пенсійного домогосподарства і поки вони превалюють.

Особливо це стосується міст, де часто дорослі діти вирішують проживати самостійно та переїджають з батьківської хати, заявила завідувач відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.

За її словами, одна з причин полягає і у постійному відтоці людей із сел у міста, де залишаються здебільшого самотні пенсіонери. В Україні може збільшитися кількість домогосподарств з молодими людьми-одинаками, якщо в країні зміниться державна політика щодо житла, підкреслила Черенько.

“Єдиний вихід кардинально змінити житлову політику на державному рівні - це муніципальне орендне житло”, - зауважила Черненько.

Матріархат

Дані про те, що 54% домогосподарств у містах керують саме жінки, не свідчить про поворот від патріархального укладу українського суспільства. У містах велику частку становлять жінки, які самостійно виховують дітей, тому і є головними у власному домогосподарстві, розповіла доцент кафедри історії та теорії соціології факультету соціології та психології Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Людмила Малес.

У містах велика частка жінок, які самостійно виховують дітей

Також слід зважати на те, що у середньому українські чоловіки живуть на 10 років менше, аніж жінки. Тому багато з українок у пенсійному віці залишаються без своїх чоловіків і живуть самотньо. Це також впливає на кількість домогосподарств, де керує саме жінка.

Переважна більшість домогосподарств України -  а саме 94% -  мають окрему квартиру або індивідуальний будинок. Разом із тим 4% домогосподарств все ще мешкають у комунальних квартирах та гуртожитках.

Головне

Україна/Події

Вчора, 16:31

article_img
Насіров через суд поновився на посаді голови ДФС

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Щодня ввечері вам буде приходити добірка кращих матеріалів за день

Підписатися