22 жовтня 2018, понеділок

Кожен десятий українець - безробітний. У чому проблема працедавців і потенційних кадрів

7 коментувати
Претендентів на робочі місця в Україні відлякує необхідність фізичної праці
niekverlaan / pixabay.com

Претендентів на робочі місця в Україні відлякує необхідність фізичної праці

Рівень безробіття в Україні у минулому році виріс майже до 10%, повідомили у Державній службі статистики. Роботодавці при цьому розміщують дедалі більше вакансій. За даними Держстату, за підсумками січня-лютого цього року без роботи були 1 млн 700 тис. осіб із  18 млн громадян. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Безробіття як спосіб життя

Рівень безробіття за рік збільшився на 2%. Без роботи залишилося до 9,5% економічно активного населення або майже до 10% людей працездатного віку. За даними Державної служби зайнятості, станом на початок травня цього року кількість зареєстрованих безробітних скоротилася на 13% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Кількість безробітних становить 327 тис. людей. Майже половина з них - це люди з вищою освітою. 35% мають професійно-технічну освіту, 19% - середню.

Робітничі спеціальності - непопулярні серед населення

Найбільше безробітних серед управлінців, службовців, професіоналів та спеціалістів - майже 40%. 20% підсобних працівників прибиральників та вантажників без роботи. Так само у пошуках роботи працівники сфери торгівлі та послуг - майже 17%. Непрацевлаштованими залишаються кваліфіковані робітники з інструментом та робітники сільського господарства - майже 13%. Робочі з обслуговування, ремонту та експлуатації машин, які потребують робочих місць, - 13%.

Пропозиція росте, попит падає

У період з січня по квітень роботодавці розмістили на 7% більше вакансій, ніж в аналогічний проміжок часу минулоріч. Найбільше вакансій пропонують компанії сільського, лісового і рибного господарств. Кожна п’ята вакансія висунута від підприємств переробної промисловості, 15% незакритих позицій - в оптовій і роздрібній торгівлі.

Знайти на ринку праці достатньо кваліфікованих кадрів непросто.

Проблема роботодавців полягає у співвідношенні зарплати та вимог

Частину претендентів відлякує необхідність фізичної праці, специфічні умови роботи і невисока заробітна плата. Також відіграє роль соціальний фактор. Робітничі спеціальності - непопулярні серед населення.

Деякі компанії мають кілька сотень незакритих вакансій, зазначила HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна. За її словами, проблема у самих роботодавцях, у типі вакансій і співвідношенні зарплати та вимог. Працівників робітничих професій запрошують не тільки українські компанії, а й закордонні, відзначила Пашкіна.

“Є багато проблем з виробництвом, якщо це стосується специфічних вакансій. Операторів контакт-центрів закривати буває складніше, ніж адміністраторів. Директорів з IT закривати простіше, ніж програмістів зі складних мов програмування або архітекторів. Якщо вже людина вирішила на себе взяти важку фізичну працю і тут їй пропонують  до 20 тис. грн., а іноземні вакансії починаються з 20 тис., тоді виникає питання, навіщо працювати більше, а отримувати менше”, - розповіла Пашкіна.

Працювати більше, отримувати більше

Міграція посилює дефіцит робочих кадрів. Нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман визнав, що від 3 до 6 млн українців постійно або тимчасово перебувають за кордоном на заробітках.

За офіційними даними, 4,5 % українців є трудовими мігрантами. Найбільш активно виїжджають мешканці західних регіонів. Країнами, до яких їдуть заробітчани, традиційно залишаються Польща та Росія.

Половина усіх безробітних - це люди з вищою освітою

Частіше мігрують українці з професійною технічною освітою - це третина від загальної кількості заробітчан.

У держави немає необхідних інструментів, щоб порахувати реальну кількість осіб, які виїжджають на роботу за кордон, зазначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. За його словами, українська робоча сила за кордоном користується попитом переважно у сфері фізичної праці.

“93% людей, які за останні 5 років були за кордоном, працювали у сфері фізичної праці. Приблизно 30% працює у галузі звичайного будівництва, 30% у сфері сільського господарства, 20% - у сфері обслуговування, 20% - в інших напрямах. Щодо Польщі, то там лише 1% працював на керівних посадах, 3% зайняли робочі місця у сфері IT”, - зазначив Воскобойник.

Дивіться також

За даними соціологічних досліджень, 36% людей, які за останні 5 років хоча б раз виїжджали працювати за кордон, працювали у Польщі, 25% - у Росії, по 5% - в Німеччині та Чехії. Василь Воскобойник робить припущення, що чимала частина з них заробляли гроші також у Російській Федерації, просто не хочуть про це казати.

Раніше повідомлялося, що у зв’язку із інтенсивним зростанням масштабів імміграції з України уряд Литви вирішив встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії.

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: