Українські вчені першими у світі з’ясували, як можна спрогнозувати перебіг COVID-19
Вчені Інституту фізіології імені Богомольця НАН України встановили, що важкий перебіг COVID-19 можна спрогнозувати за рівнем позаклітинної ДНК у крові хворого.
Про це в інтерв'ю пресслужбі НАН України розповів керівник досліджень — завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця Віктор Досенко.
За його словами, вчені з’ясували, що під час COVID-19 лейкоцити крові, такі як нейтрофіли, можуть викидати своє ядро (ДНК) у позаклітинний простір.
«Ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (що вищий він, то гірший прогноз), і довели це (до речі, першими у світі)», — розповів доктор медичних наук.
За словами науковця, в межах дослідження було проаналізовано 80 проб крові пацієнтів, які перебували у стані звичайної, середньої важкості, але мали найвищий ризик важкого перебігу захворювання.
Наразі дослідження тривають. На черзі - пошук нової молекули для блокування активності нейтрофілів.
«Це дало би змогу зменшити рівень позаклітинної ДНК і зумовлене ним ушкодження клітин легень. Важливо пам’ятати, що вірус SARS-CoV-2 слугує просто спусковим гачком, який запускає процес аутоагресивності і, як наслідок, аутодекструції (саморуйнування) в людському організмі», — сказав Досенко.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.