Інфікований британським штамом COVID-19 заражає всю сім'ю, незалежно від віку — лікар

2 квітня 2021, 13:46

Британський штам коронавірусу B.1.1.7 інфікує всіх членів сім'ї, інкубаційний період скоротився до декількох днів, а розвиток видимої пневмонії - до 5−6 днів.

Про це розповів український лікар, доктор медичних наук Олександр Кухарчук.

Через високу контагіозність британського варіанту на COVID-19 хворіють цілими сім'ями: «Мутант вражає всю родину, якщо в ній є хоча б один інфікований - незалежно від віку та наявності хронічних захворювань». 

Відео дня

За словами лікаря, якщо раніше перші симптоми коронавірусу з'являлися через 7-14 днів, то при зараженні британським штамом терміни інкубаційного періоду скоротилися в сім разів - до 1-2 днів.

Пневмонія розвивається швидше, її можна побачити на КТ легень вже на 5-6 день захворювання (раніше - 8-10 день).

«Необхідність в кисневій терапії при "мутантних" ковідних пневмоніях зросла у 2,3 рази», - повідомив Кухарчук.

Згідно з даними лікарів з Великої Британії та України, при попаданні кисневозалежних пацієнтів в лікарню смертність від британського штаму становить від 28 до 55%.

За даними Міністерства охорони здоров'я, британський штам коронавірусу циркулює у всіх областях України, в двох зафіксували південноафриканський штам.

Британська мутація більш заразна і характеризується високим відсотком ускладнень і важким перебігом хвороби. Висока смертність від COVID-19 в Україні теж пов'язана з британським штамом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X