За Україну страшно. Лікар, який поїхав в Італію, розповів про ситуацію з лікуванням коронавірусу в країні
Один з лікарів — член делегації до Італії − Гліб Белгов розповів про італійський досвід протидії коронавірусу.
Про це він написав у Facebook.
За його словами, ситуація в Україні видається страшною.
«Сьогодні я вперше піймав себе на думці, що страшно. Не за себе. Дивлячись на обладнання яке є в цій, достатньо невеликій лікарні мені страшно за те, як ми зможемо впоратися вдома зі значним збільшенням пацієнтів лікуючи їх термометром, крапельницею та червоним ковпачком», — зазначив лікар.
За словами Белгова, найбільший виклик, з яким стикнулася система охорони здоров’я, це нестача персоналу.
«Таке збільшення навантаження на систему та перепланування її роботи системи не призвело до колапсу чи нестачі обладнання або витратних матеріалів. Тут є все і в достатній кількості. При кожному вході у відділення я вдягаю дві пари рукавичок та новий костюм. Перед кожним пацієнтом я вдягаю ще одну пару рукавичок, а після того як знімаю дезінфікую нижній шар рукавичок розчинами які знаходяться всюди у відділенні і все це є. Ба більше — я можу вибрати який розмір рукавичок мені підходить», — пише Белгов.
Він підкреслив, що умови лікування хворих на коронавірус в Італії неможливо порівняти з українськими лікарнями, де часто може не бути навіть пари рукавичок.
Лікар порівняв спалах коронавірусу в Україні з нападом російських військ на Україну в 2014 році.
«І ось від цього стає страшно. Від популізму та викривлення даних про готовність, від випадкової каруселі міністрів та їх безвідповідальності. Я бачу своїх колег тут і знаю багатьох вдома, хто почне надавати допомогу не замислюючись, але так само я знаю як їм не вистачає практично всього, що я бачу тут», — підсумував Белгов.
Він переконаний, що нині Україна мала б проводити масове тестування громадян та визначення контактів з інфікованими.
«Заяви про термометрію в аеропортах, якої насправді не було, сотні заробітчан, які повернулись приватно та невеликими групами, призвело до неконтрольованого розповсюдження вірусу. І програвши всі попередні етапи зараз варто сконцентруватися на якісній допомозі тим хто хворий, на підсиленні спроможності лікарень виходячи знову ж таки з принципів критичного мислення та відвертих даних, а не сподівання на „авось пронесе“», — сказав Белгов.
Нагадаємо, 4 квітня в Італію прибули 20 українських лікарів, щоб протягом двох тижнів допомагати в боротьбі з коронавірусом.
ТОП-10 країн за кількістю хворих на короновірус. Показуємо, як змінювались цифри по днях
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.