Конституційний суд почне розгляд справи про позбавлення Януковича звання президента

0 коментувати
КС перевірить конституційність рішення Ради

КС перевірить конституційність рішення Ради

Конституційний суд України 19 жовтня почне розгляд справи про конституційність позбавлення Віктора Януковича звання президента України

Як повідомляється на сайті суду, відповідне подання подав президент Петро Порошенко.

Початок засідання о 10:00, воно буде проходити у вигляді письмового слухання.

Нагадаємо, 4 лютого 2015 року Верховна Рада підтримала законопроект №1883 про позбавлення Януковича звання президента України. У законопроекті пояснюється, що Янукович "неконституційним способом самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальної цілісності й суверенітету України, і призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

Відповідно до Конституції України, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунутий з поста в порядку імпічменту.

19 червня в КС надійшло конституційне подання президента Петра Порошенка щодо конституційності закону Про позбавлення Януковича звання президента України, в якому глава держави апелював до того, що положення закону є неконституційними.

Порошенко зазначив, що Конституцією України, зокрема, її нормами розділу 4 Верховна Рада України та розділу 5 Президент України, до компетенції ВР не віднесено вирішення питання про позбавлення звання президента України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: