Конституційний суд почав розгляд закону Януковича-Медведчука про всеукраїнський референдум

0 коментувати
Суд почав розглядати скаргу депутатів
Фото: Natali Sokolenko / Facebook

Суд почав розглядати скаргу депутатів

У четвер, 24 березня, Конституційний Суд України почав розгляд справи за конституційним поданням 57 народних депутатів щодо конституційності закону Про всеукраїнський референдум, ініціаторами якого були Віктор Янукович і Віктор Медведчук

"Почалося засідання Конституційного Суду - має дати відповідь, чи відповідає закон Януковича-Медведчука Про всеукраїнський референдум Конституції України, від парламенту присутні Оксана Сироїд і Світлана Заліщук", - повідомила журналіст Наталія Соколенко.

"Цей закон - давню медведчуківську мрію - Верховна Рада прийняла в 2012 році. Закон "креативний": на референдумі можна змінити Конституцію, визнати її недійсною, прийняти будь-який закон. Варто тільки поставити відмітку навпроти "так" або "ні". Бути чи не бути Референдуму залежить виключно від тих, хто контролює процес - президент, ЦВК. Всі процедури, прописані максимально маніпулятивно. Завжди вирішувати буде той, хто при владі, прикриваючись людьми. Ідеальний механізм під назвою "люди хочуть", - нагадала депутат Сироїд.

За словами депутата, якщо суд визнає "медведчуківський закон" конституційним - це буде свідчити про те, що хтось дуже хоче скористатися ним".


6 листопада 2012 року Верховна Рада України за 10 хвилин ухвалила законопроект Про всеукраїнський референдум (реєстр. № 6278 від 29.04.2010, внесеного народним депутатом Дмитром Шпеновим), хоча було подано близько тисячі поправок до другого читання.

Венеційська комісія у висновку від 14-15 червня 2013 року зазначила про низку серйозних проблем у прийнятому законі Про всеукраїнський референдум.

1 грудня 2014 року 57 народних депутатів звернулися з конституційним поданням до КСУ щодо відповідності Закону Про всеукраїнський референдум Конституції України.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: