Константинополь створює спеціальну комісію по розгляду питання автокефалії Української православної церкви

5 коментувати
Порошенко зробив заяву на Володимирській гірці
Фото: Прес-служба АП

Порошенко зробив заяву на Володимирській гірці

Священний Синод Константинопольського Патріархату створює спеціальну комісію для розгляду заяви українського парламенту з питання надання Українській православній церкві автокефалії

Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко під час виступу з нагоди святкування Дня хрещення Русі.

"Упевнений, що завдяки участі Його Всесвятості у вирішенні цього важливого питання між Українською церквою і Константинополем складуться унікальні відносини, які дозволять подолати чимало негативних тенденцій в житті сучасного православ'я", - сказав глава української держави.

Порошенко підкреслив, що згідно з соціологічними опитуваннями все більше православних України хотіли б мати єдину помісну церкву, яка була б незалежною від інших церковних юрисдикцій.

При цьому він заявив, що Україна не буде байдуже спостерігати за втручанням іншої держави у свої церковні справи, а також за її спробами використовувати в своїх інтересах почуття частини українських православних

"Слід виходити з давнього канонічного принципу: громадянським та земельним розподілам нехай слідує і розподіл церковних справ", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада України прийняла звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломея із закликом видати томас щодо автокефалії Православної церкви в Україні.

За відповідну постанову (№4793) проголосували 245 народних депутатів.

У своєму зверненні Верховна Рада закликає Варфоломія визнати недійсним акт 1686 року, згідно з яким "порушення канонів" Київська митрополія була приєднана до Московського патріархату.

Пізніше спікер українського парламенту Андрій Парубій повідомив, що архиєпископ Константинополя, Вселенський патріарх Варфоломій отримав лист зі зверненням Верховної Ради.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: