Командувач Силами спецоперацій Луньов розповів про очолену ним нову структуру в ЗСУ

0 коментувати
Луньов розповів про ССО

Луньов розповів про ССО

Командувач Силами спецоперацій розповів про нову структуру Збройних сил України, яку він очолив, в інтерв'ю Радіо Свобода

За його словами, концепцію створення і розвитку Сил спецоперацій (ССО) довгий час опрацьовували і погоджували із експертами, які служили в управлінні спецоперацій Генерального штабу у різні роки, а також із представниками офісу НАТО, зокрема Литви.

Литва, у якій створено аналогічний окремий вид сил, допомагає у правовому полі і в питаннях організації підготовки фахівців.

За словами Луньова, наразі триває робота над законом про Сили спеціальних операцій, концепція ССО пройшла усі етапи погодження і затверджена наказом Міністра оборони України. 

Командування ССО буде безпосередньо керувати військовими частинами, які будуть передані силам спецоперацій. Це бойові військові частини, а також частини інформаційно-психологічних операцій.

На першому етапі, який триватиме протягом 2016 року, військові частини спецназу будуть підпорядковані командуванню ССО. 

Цього ж року будуть створені військові частини управління, обслуговування та охорони. а також центр спецоперацій, рішення про створення якого вже ухвалене.

Майбутні інструктори цього центру проходять навчання у Хмельницькому.

"Також із залученням інструкторів країн НАТО готуються окремі малі підрозділи – групи спецназу. Інструкторами центру стали військовослужбовці, які мають бойовий досвід в зоні АТО і розуміють, що вони хочуть отримати від спеціалістів НАТО", - зазначив Луньов.

Крім того, до кінця 2017 року має бути проведене вдосконалення підготовки усіх частин за стандартами НАТО та відбутися синхронізація українських підрозділів із аналогічними підрозділами країн НАТО. Заплановані також спільні навчання із силами НАТО.

Луньов також повідомив, що ССО мають виконувати не лише розвідувальні завдання, а й інформаційні. "..нам потрібний ресурс, ми маємо працювати з інформацією, піаром, тощо", - сказав він.

Командувач ССО розповів також, що підготовка в очолюваному ним підрозділі матиме два напрямки - двомісячний курс підготовки призивників, а також піврічний курс підготовки для контрактників, що мають бойовий досвід не менше року.

Нагадаємо, 5 січня стало відомо, що командувачем Сил спеціальних операцій призначено генерал-майора Ігоря Луньова.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: