Колишній депутат Держдуми порадив українцям провести референдум про вступ до Євросоюзу

Колишній депутат Держдуми порадив українцям провести референдум про вступ до Євросоюзу
Ілля Пономарьов via Facebook

На даний момент заяви про український європейський вектор нічим, крім позиції президента Петра Порошенка і окремих депутатів, не підкріплені, сказав в інтерв'ю НВ Ілля Пономарьов, єдиний депутат Держдуми РФ минулого скликання, який проголосував проти анексії Криму

Щоб переконати Європу у серйозності своїх намірів, Україні варто було б вчинити якусь проактивну дію в її бік, вважає екс-депутат, наприклад – референдум про вступ до ЄС.

«Так, був Майдан, але та кількість, що на ньому була – це явно нерепрезентативна вибірка. Я впевнений, якщо провести цей референдум зараз, його буде виграно прихильниками європейського шляху. По-перше, тоді дії, пов'язані з Україною, набули б легітимності. Не просто політики десь у верхах домовилися, а це дійсно весь український народ хоче, найбільша країна Європи. Не прислухатися – недобре. З іншого боку, на тлі виходу Великобританії і розмов про те, що ЄС розвалиться, буде протиставлення. Хтось вийшов з ЄС, а хтось, навпаки, зайде, ви подивіться, яка велика країна», - сказав Пономарьов.

Він також вважає, що паралельно з цим, Україні варто було б заморозити виплати по зовнішньому боргу і припинити відносини з різними міжнародними фінансовими організаціями.

«У вас виходить приблизно так на так: скільки грошей приходить ззовні, скільки ж вам потрібно віддавати. Всі ці умови, які висуває МВФ, в кінцевому підсумку призводять до зростання податкового навантаження і до зменшення власного виробництва», - сказав Пономарьов.

Хоч це і неприємно для Заходу, але мало на що вплине істотно, вважає він. Адже зацікавленість західних країн в Україні носить геополітичний характер, і пов'язана з конкуренцією з Росією за вплив у Європі, але не з економічним інтересом.

«Якби тут [в Україні] були великі інвестиції якихось великих американських, європейських корпорацій, тоді б вони могли напружуватися від розриву боргів. А в даному випадку – дефолт за боргами не підриває позиції їх великого бізнесу», - додав політик.

Повне інтерв'ю з Іллею Пономарьовим читайте в НВ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: