Поради генерала Міллі. Відомі українці — про те, чи потрібні мирні переговори з РФ зараз, коли ми наступаємо

Після того, як ЗСУ звільнили Херсон, представники Вашингтону заговорили про можливість відновлення переговорів між Україною та Росією (Фото:REUTERS / Oleksandr Ratushniak)
Після того, як у західній пресі з’явилася інформація, що одночасно два представники Вашингтону — радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван та голова об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, — заговорили про перемовини Києва та Москви, НВ запитав відомих співвітчизників, чи варто Україні зараз йти по цьому шляху
Сергій Фурса, заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital:
Я не думаю, що Україні зараз варто йти на перемовини з Москвою, адже росіяни відхиляють умову про вивід військ. І доки в нас є можливість поліпшити позиції на полі бою — це і є найліпша переговорна стратегія.
У той же час публічно Україна, для збереження консолідованої політики Заходу, має декларувати готовність до перемовин.
Сергій Гайдай, політтехнолог, директор зі стратегічного планування агентства Гайдай.Ком:
Будь-хто, хто зумисно або за непорозумінням каже про сьогоднішні перемовини між Україною та Росією, грає на боці РФ. Тому що Росія програє війну. Більше того, на цей момент у неї немає ресурсів вести успішні бойові дії, а Україна ці ресурси нарощує. І на місці американських діячів я б говорив не про перемовини, а про різке збільшення потенціалу України за рахунок надання озброєння. А перемовини це — передих для Росії, це заморожування конфлікту, це все те ж бажання зберегти обличчя агресору та військовому злочинцю Путіну разом з його фашистським режимом. Сьогодні це підігрування агресору, дати можливість перегрупуватися, накопичити сили, знайти озброєння, мобілізувати нову партію військових, навчити їх тощо. Заморожування конфлікту — ми вже це проходили.
Тому Україна не повинна йти ні на які перемовини, вона повинна продовжувати бойові операції. А перемовини з Росією можливі тільки тоді, коли РФ готова буде виконати всі умови, що перш за все включають звільнення українських територій в межах кордонів 1991 року. Усе решта це — капітуляція й підігрування агресору.
А після цієї умови мають йти: демілітаризована зона РФ не менше, ніж на 100 км вздовж кордону, багаторічні репарації й відшкодування всіх збитків, завданих цією війною Україні, питання виходу Росії з ООН та міжнародний контроль за ядерним потенціалом.