Кличко заявив, що призупиняє скандальний конкурс з відбору головного архітектора Києва

0 коментувати
Кличко пояснив, чому комісія не мала шансів об'єктивно та справедливо обрати нового архітектора столиці
Фото: Кличко - мер via Facebook

Кличко пояснив, чому комісія не мала шансів об'єктивно та справедливо обрати нового архітектора столиці

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що призупиняє роботу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду  директора департаменту містобудування та архітектури КМДА - головного архітектора Києва

На своїй сторінці у Facebook він наголосив, що ухвалив таке рішення через резонансність цього питання та відповідальність перед киянами.

Кличко нагадав, що кілька місяців тому столична влада вперше оголосила відкритий та прозорий конкурс на заміщення цієї посади, оскільки раніше людей на цей пост фактично призначав голова КМДА. Натомість до конкурсної комісії запросили активістів, експертів та представників міжнародних організацій, до неї увійшли представники КМДА, Київради, Антикорупційної ради при міському голові.

"Та, на жаль, комісія зіткнулася з обставинами, які унеможливили ухвалення об’єктивного та справедливого для міста рішення. Зокрема - з відсутністю чітко прописаних процедур (бо конкурс проводився вперше). І також проблемною перешкодою у визначенні переможця конкурсу стало суміщення посад головного урбаніста та директора департаменту містобудування і архітектури", - заявив мер.

Тепер, призупинивши роботу комісії, він планує звернутися до її членів та запропонувати їм, використовуючи набутий досвід, напрацювати пропозиції і прописати процедури для проведення нового бездоганного конкурсу. Також Кличко зазначив, що необхідно ініціювати внесення змін до законодавства про розділення посад головного архітектора столиці та глави департаменту містобудування та архітектури КМДА.

"Я сподіваюся, що всі кандидати, які брали участь в конкурсі, зрозуміють таке рішення, - що воно в інтересах міста та задля проведення справедливого конкурсу, який не викликатиме питань і переможця якого сприйме громада Києва", - підсумував мер.


Нагадаємо, 30 вересня міський голова Києва Віталій Кличко звільнив головного архітектора столиці Сергія Целовальника та двох його заступників. Целовальник був призначений на посаду начальника головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА - головного архітектора Києва в серпні 2010 року.

Наприкінці грудня столична влада оголосила конкурс на заміщення посади директора департаменту містобудування та архітектури КМДА - головного архітектора Києва.

Перший етап конкурсу на заміщення посади головного архітектора Києва пройшли 12 із 14 кандидатів. Вони складали іспит зі 100 питань. З них 15 стосувалися знання Конституції України, 15 - знання Закону України Про державну службу, 15 - знання антикорупційного законодавства, ще 55 були професійними питаннями.

2 березня, конкурсна комісія обрала шорт-лист із п’яти кандидатів на посаду директора Департаменту містобудування та архітектури - Головного архітектора міста Києва. Серед кандидатів - архітектори Юрій Скляренко, Андрій Миргородський, Сергій Казарянц, Сергій Броневицький та Ігор Писарець.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: