У Мінкульті заявили, що Києво-Печерську лавру насамперед має залишити керівництво УПЦ МП

15 березня, 00:29
Києво-Печерська Лавра (Фото:Maxym Marusenko/NurPhoto via Reuters)

Києво-Печерська Лавра (Фото:Maxym Marusenko/NurPhoto via Reuters)

Києво-Печерську лавру насамперед має залишити керівництво УПЦ МП. Про це заявив міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко в етері телемарафону у вівторок, 14 березня.

«Ніхто не ставить питання про виселення ченців. Йдеться про повернення майна, що належить державі, як рухомого, так і нерухомого. Якщо хтось і має виїжджати… на мій погляд, це насамперед керівники, які вели незаконні забудови на території об'єкту ЮНЕСКО упродовж багатьох років, — митрополити Павло, Антоній, синодальне управління адміністрації УПЦ (МП). А вже потім можна говорити про решту», — сказав міністр.

Відео дня

На запитання про те, що робити самим ченцям, Ткаченко зазначив, що «у них завжди є вибір», ймовірно, маючи на увазі перехід до ПЦУ.

«Я впевнений, що ситуація докорінно зміниться, коли ці громадяни залишать територію Лаври. Я думаю, що спільна робота фахівців і правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення», — прокоментував глава Мінкульту слова намісника Лаври митрополита Павла про те, що УПЦ МП не планує залишати територію.

Міністерство культури та інформполітики України 10 березня заявило, що УПЦ МП до 29 березня має залишити всі приміщення, які орендує в Києво-Печерській лаврі. В УПЦ МП у відповідь заявили про «ультиматум чиновників Мінкульту» та про те, що їхні вимоги не мають юридичних підстав.

За даними LB.ua, Державна аудиторська служба України після перевірки виявила незаконну передачу в користування пам'яток культурної спадщини та 36 незаконних новобудов.

З 1 січня заповідник Києво-Печерська лавра припинив угоди з УПЦ (МП) про оренду Успенського собору і Трапезної церкви на території Верхньої Лаври. 7 січня вперше в історії предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній провів різдвяну службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X