Холодницькому винесли догану, але не звільнили. Реакція НАБУ, ГПУ та самого голови САП

27 липня 2018, 09:50

Догана замість звільнення - відповідне рішення щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького винесла Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заявив представник комісії Олександр Ковальчук. За словами Ковальчука, під час розгляду скарги щодо Холодницького комісія встановила, що підстав для його звільнення з посади голови САП немає. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Спочатку у залі, де відбувалось засідання, були лише учасники процесу, а у холі це транслювали онлайн. Однак присутні на місці громадські активісти домоглися, аби їх і пресу таки пустили до зали. Крім того, напередодні засідання громадські представники організації Центр протидії корупції влаштували для Холодницького так званий "коридор ганьби", ставши уздовж стін з плакатами "Перевертні" та "Ви - іуди".

Відео дня

Холодницького як свідка викликали до Генпрокуратури у низці справ

Сам керівник САП увійшов до зали з іншого боку. Під час розгляду член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Олександр Ковальчук зачитав дисциплінарні скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних порушень.

Дисциплінарна скарга щодо Холодницького була надіслана в Комісію в межах кримінального провадження, яке розслідує НАБУ спільно з Генпрокуратурою за здобутим в ході слідства фактами.

Холодницького як свідка викликали в Генпрокуратуру у справах про розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси, справи за заявою в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди, розслідувань, пов'язаних з електронними деклараціями вищих посадових осіб та інших.

У НАБУ просять звільнення Холодницького

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник наполягав на звільненні Холодницького з посади прокурора. Застосування до Холодницького тільки догани стане демотивуючим фактором для детективів, які ведуть розслідування, а також посилом для антикорупційних прокурорів для здійснення протиправних вчинків, за що їм буде загрожувати лише догана, впевнений Ситник.

НАБУ оприлюднило розсекречену частину матеріалів у справі Холодницького

Він наголосив, що Холодницький скоїв процесуальні порушення, які були допущені ним як прокурором, а не як керівником. Тому слідство мало право на законних підставах фіксувати його порушення.

Холодницький скоїв процесуальні порушення як прокурор, а не як керівник

Ситник зазначив, що НАБУ та ГПУ просять про звільнення Холодницького саме з посади прокурора, але це також передбачає його відсторонення від посади голови САП.

Коли рішення про догану було ухвалене, Ситник пообіцяв, що оскаржить його. Він повідомив, що Служба безпеки розслідує кримінальне провадження за фактом підбурювання Холодницьким до дачі показань і розголошення інформації досудового слідства.

Генеральна прокуратура: як коментують там

В Генеральній прокуратурі підтримують подану скаргу на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького і просять її задовольнити, повідомила представник ГПУ Алла Стрижевська. Вона зазначила, що у Генпрокуратурі вважають некоректним коментувати висновки, оскільки комісія - незалежний орган.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Назар Холодницький заявив, що як і раніше виконує свої обов'язки на посаді керівника САП, відставки і звільнення не боїться. Він додав, що готовий вибачитися за свою неетичну поведінку, зокрема, за нецензурні вислови щодо підлеглих, які було зафіксовано під час аудіозапису в його кабінеті.

“Розумію, що з приводу етики...6 відділів, і кожен приходить зі своїми проблемами. Дійсно, виникали емоції і слова вживалися інколи нелітературні. Я прошу вибачення”, - прокоментував звинувачення Холодницький.

Блокування антикорупційних органів

Напередодні виборів влада намагається блокувати роботу антикорупційних органів, про що свідчить розгляд про дисциплінарне порушення з боку Холодницького, зазначив заступник голови парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції, позафракційний народний депутат Віктор Чумак.

Він зауважив, що певне особисте напруження, яке існувало між Холодницьким і Ситником використали у своєму протистоянні перші особи держави.

Холодницький вбачає свою провину у нецензурних висловах щодо підлеглих, які було записано у його кабінеті

Водночас, Чумак додав, що поведінка Холодницького не відповідає статусу прокурора, і у будь-якій розвинутій країні такі дії призвели б до звільнення.

“У них є між собою певне несприйняття один одного. Можливо, комусь подали ідею поставити жучки в акваріум до рибок. Уявіть зараз їх спільну роботу. Одні будуть шукати, що такого поганого зробили прокурори, а прокурори будуть говорити, що детективи постійно порушують норми”, - сказав Чумак.

Посольство Сполучених Штатів в Україні вважає, що голова Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький мав би сам подати у відставку. У відомстві наголосили, що прокурори, які маніпулюють свідками і перешкоджають правосуддю, мають подавати у відставку заради збереження репутації своєї установи та верховенства права.

Нагадаємо, що міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликала главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького подати у відставку.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X