Хімічні викиди в Криму: на реабілітацію вивезли 550 дітей і дорослих із Херсонської області

14 вересня 2018, 13:27

З населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області на реабілітацію та відпочинок вивезли 550 дітей і дорослих через хімічні викиди заводу Кримський титан на території окупованого півострова.

Про це розповіли в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, пише Укрінформ.

Відзначається, що вони перебувають на оздоровленні в Скадовську. Серед вивезених дітей - 99 дошкільнят і більш ніж 300 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що в Херсонській області на території Каланчацького та Чаплинського районів рятувальники організували цілодобовий моніторинг екологічної ситуації після викидів заводу Кримський титан.

За словами голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, ситуація з хімічними викидами Кримського титану в районі Армянська нормалізувалася, завод припинив роботу.


Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальне нездужання.

Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря, пов'язане з випарами змісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим повідомлялося, що завод Кримський титан призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.

Водночас, за даними українського уряду, причиною негативного впливу заводу Кримський титан на навколишнє середовище і здоров'я людей зараз є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.

За словами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, шкідливі викиди в атмосферу на заводі Титан можуть бути спричинені або людським фактором і корпоративним конфліктом на підприємстві, або ж солоними підземними водами, які використовуються для виробничих потреб заводу при дефіциті прісної води.

Президент України Петро Порошенко завив, що екологічна катастрофа в окупованому Армянську сталася внаслідок тренувань російських військових.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X