Хімічні викиди в Криму: на реабілітацію вивезли 550 дітей і дорослих із Херсонської області
З населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області на реабілітацію та відпочинок вивезли 550 дітей і дорослих через хімічні викиди заводу Кримський титан на території окупованого півострова.
Про це розповіли в Департаменті з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, пише Укрінформ.
Відзначається, що вони перебувають на оздоровленні в Скадовську. Серед вивезених дітей - 99 дошкільнят і більш ніж 300 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Раніше повідомлялося, що в Херсонській області на території Каланчацького та Чаплинського районів рятувальники організували цілодобовий моніторинг екологічної ситуації після викидів заводу Кримський титан.
За словами голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, ситуація з хімічними викидами Кримського титану в районі Армянська нормалізувалася, завод припинив роботу.
- Читайте також: Хімічні викиди в Криму: з'явилися рекомендації МОЗ
Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на першіння в горлі, висип і загальне нездужання.
Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря, пов'язане з випарами змісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим повідомлялося, що завод Кримський титан призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.
- Дивіться також: "Такого ще жодного разу не бачив". З'явилося відео, зняте прямо на березі кислотонакопичувача Кримського титану
Водночас, за даними українського уряду, причиною негативного впливу заводу Кримський титан на навколишнє середовище і здоров'я людей зараз є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.
За словами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, шкідливі викиди в атмосферу на заводі Титан можуть бути спричинені або людським фактором і корпоративним конфліктом на підприємстві, або ж солоними підземними водами, які використовуються для виробничих потреб заводу при дефіциті прісної води.
Президент України Петро Порошенко завив, що екологічна катастрофа в окупованому Армянську сталася внаслідок тренувань російських військових.