Кабмін пропонує легалізувати домробітниць і гувернанток

0 коментувати
В Україні нарахували близько 162 тисяч хатніх робітників
Фото: JMacPherson via Flickr

В Україні нарахували близько 162 тисяч хатніх робітників

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді легалізувати працівників, які обслуговують у сім’ї

Про це йдеться у законопроекті уряду №3734 "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання та легалізації зайнятості домашніх працівників", зареєстрованому 28 грудня 2015 року та опублікованому на сайті парламенту.

Так, урядовці пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, зокрема визначити домашню працю як роботу з обслуговування домашнього господарства (сім'ї), яка виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору понад 80 годин на місяць. Передбачено, що випробувальний термін для домашнього працівника може тривати не більше одного місяця. Гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, охорони праці мають надаватися в порядку, передбаченому законодавством.

Кабмін пропонує депутатам встановити, що домашній персонал, як члени фермерського та особистого селянського господарства, мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що за оцінками Держстату, загальна кількість працівників, які надають побутові та персональні послуги в сім'ях, становить близько 162 тис. осіб. При цьому практично всі вони є неформально зайнятими, тобто соціально незахищеними, оскільки роботодавці не реєструють їх та не сплачують за них внески. За попередніми даними Державної фіскальної служби, на сьогодні лише близько 7,5 тис. осіб сплачують за себе соціальні та пенсійні внески.

В Кабміні очікують, що легалізація домашніх працівників створить умови для їх поступового виходу з неформального сектору зайнятості, особливо для осіб передпенсійного віку, дозволить збільшити надходження до фондів соціального страхування та забезпечити соціальний захист домашніх працівників.

Крім цього, законопроект є частиною Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку Україна-2020 у 2015 році.

Нагадаємо, 5 листопада Рада легітимізувала українських трудових мігрантів.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: