Європейський суд розглядає понад 14 тисяч позовів проти України

0 коментувати
Україна залишається одним із лідерів за кількістю скарг до ЄСПЛ

Україна залишається одним із лідерів за кількістю скарг до ЄСПЛ

Україна залишається одним із лідерів за кількістю скарг громадян до Європейського суду з прав людини і кількістю повторних скарг. Наразі на розгляді суду знаходиться 14 250 заяв проти України

Про це делегації Вищої ради юстиції  у Страсбурзі повідомили на зустрічі з суддею ЄСПЛ від України Ганною Юдківською і групою українських юристів із секретаріату ЄСПЛ, повідомляє прес-служба ВРЮ.

Зазначається, що біля дев’яти тисяч із яких стосуються невиконання рішень ЄСПЛ.

Серед інших поширених категорій – скарги громадян на тривалість судового розгляду, необґрунтоване або довготривале тримання особи під вартою, застосування тортур, неналежне поводження чи покарання.

Окрему увагу під час обговорення учасники зустрічі приділили методології розгляду в ЄСПЛ скарг суддів на притягнення до дисциплінарної відповідальності, особливостям вирішення судом люстраційних спорів,  скаргам на необґрунтоване тримання особи під вартою та под.

Європейські експерти зазначили, що процес якісних структурних змін в Україні та впровадження європейських стандартів у національне законодавство відбувається надзвичайно повільно.

Експерти закликали суддів і представників інших професійних юридичних кіл докласти зусиль до розвитку  національної правової системи  відповідно до вимог Конвенції про захист прав  людини і основоположних свобод, аби громадяни України могли знайти вирішення своїх проблем на національному рівні.

Раніше голова Верховного суду України Ярослав Романюк заявляв, що на кінець 2015 року ЄСПЛ розглядав 13 тисяч 850 справ  заяв проти України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: