Ідіотичні схеми. Адвокат Євгенія Закревська - про розслідування вбивства Гандзюк та інших гучних справ

13 лютого, 17:04
938
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ідіотичні схеми. Адвокат Євгенія Закревська - про розслідування вбивства Гандзюк та інших гучних справ - фото

Новое Время

Євгенія Закревська

Адвокат Євгенія Закревська розповіла в інтерв'ю Сергію Рахманіну, як будуть розвиватися і чим можуть закінчитися справи про вбивство Катерини Гандзюк і розстріли активістів Євромайдану. Ми вибрали головні цитати з їхньої розмови.

Справа Катерини Гандзюк

Б

ажання розвалити цю справу було з самого початку, ще фактично до того, як справа взагалі стала більш-менш реальною. З самого початку ніхто не збирався розслідувати цю справу. Коли пішов певний резонанс, трошки злякалися, знайшли [Миколу] Новікова - випадкову людину, яка мала всі шанси відсидіти за все, за всіх, за злочин, якого не скоїла. Просто тому, що він потрапив під руку.

Я думаю, що буде-таки продовжено слідство до 9 місяців. І я сподіваюся, що в цей період воно буде завершено. Або, можливо, до року - це слідство, далі суд

Вигадали [на перших етапах розслідування] абсолютно ідіотичну з погляду процесу схему, коли начебто щодо виконавців справа розслідується Національною поліцією, а замовників буде шукати хтось інший - СБУ, що апріорі неможливо, про що ми постійно говорили. Ця схема була де-факто погоджена генеральним прокурором, що унеможливило розслідування впродовж двох місяців після затримання виконавців

Це реальна небезпека - те, що [голова Херсонської облради Владислав Мангер, якому оголошено підозру], може втекти - так, це буде якраз ознакою непрофесійності і недостатньої мотивованості слідчої групи і правоохоронних органів, які мають забезпечити, щоби цього не сталося

Я особисто вважаю, що велика кількість заяв Луценка безпосередньо шкодить слідству.

Думаю, що доля цієї справи має вирішитися до президентських виборів, тому що, якщо цього не буде до президентських виборів, далі шанси будуть певним чином втрачені. Я зараз говорю про оголошення підозр всім фігурантам справи.


Справа Майдану

Я

кщо вже намічені слідчі експерименти (за тією інформацією, яка вже є), я думаю, що це декілька місяців дуже щільної роботи - так, щоби ніхто не хворів, не ходив в жодні відпустки, щоби постійно була явка всіх експертів, не було ніяких перешкод у вигляді парканів тощо.

У нас зараз катастрофічна ситуація з експертизами, з кількістю експертів, з тим, що Майданівські справи опрацьовуються і туди виділяються експерти за залишковим принципом. І це насправді можуть бути роки [до їхнього завершення], навіть щодо призначених експертиз.

Я вважаю, що проблема - і взагалі мислення - всіх генеральних прокурорів в тому, що все те, що не вкладається в його термін, там, де не можна отримати позитивний результат і записати собі в резюме, реноме і досягнення впродовж своєї каденції, це все нецікаво.

Що стосується справи по обвинуваченню п'ятьох беркутівців, яка на даний момент знаходиться у Святошинському суді, то там зараз етап допиту свідків обвинувачення, потім буде допит свідків захисту, потім, я передбачаю, будуть якісь додаткові докази з боку захисту, потім дебати. Орієнтовно це [займе], я думаю, не менше року, але і не більш ніж півтора. Є всі підстави вважати, що по цій справі будуть винесені справедливі вироки, тому що навіть і обвинувачення, і потерпілі, і захист цю справу називають зразковою (з погляду процесу). Мало які справи розглядаються на такому якісному рівні, як ця справа.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською