Хто такий Ігор Корнет і що він не поділив з Плотницьким?

24 листопада 2017, 15:20
1419
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Хто такий Ігор Корнет і що він не поділив з Плотницьким?  - фото

Ігор Корнет

21 листопада в центрі Луганська з'явилася бронетехніка і бойовики, адміністративні будівлі заблокували

У Луганську триває конфлікт між ватажком "ЛНР" Ігорем Плотницьким і "міністром МВС ЛНР" Ігорем Корнетом. Напередодні ватажок терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницкий оголосив про звільнення "міністра МВС ЛНР" Ігоря Корнета.

Як Корнет став "міністром" і з чого почалося його протистояння з Плотницьким – читайте в матеріалі НВ

Ігор Корнет: від патрульного до "міністра"

Ігор Корнет народився 29 квітня 1973 року в Луганську, в сім'ї військового офіцера Олександра Корнета. Дитинство провів в переїздах між військовими гарнізонами Радянського Союзу і країн Варшавського договору. У 1989 році закінчив школу №55 при Групі радянських військ у Німеччині в Німецькій Демократичній Республіці, в місті Галле. З 1993 року служив в органах МВС України, поки не був звільнений в 1999 році з посади міліціонера патрульно-постової служби міліції Жовтневого районного відділу ГУМВС в Луганській області.


Ігор КорнетІгор Корнет


З перших же днів військового конфлікту в Луганській області потрапив в керуючі ешелони терористичної організації, був оголошений "заступником міністра внутрішніх справ", а пізніше зайняв місце "міністра" так званої "ЛНР".

Позивний: "TТ". В даний момент в СБУ числиться як особа, яка переховується від органів досудового розслідування. Розшукуються за статтею 109 ч.1 Кримінального кодексу України (Злочини проти основ національної безпеки України).

Відразу після призначення на посаду "міністра" Ігор Корнет вирішує реформувати "МВС ЛНР" і розширив штат "міністерства" з 219 осіб до майже 3 тисяч співробітників.

Історія конфлікту Корнета з Плотницьким

Вперше прізвища Плотницького та Корнета спливли в одному контексті при скандальному вбивстві бойовика Олександра Бєднова. Ватажок угруповання "Бетмен" Олександр Беднов шість днів займав посаду "міністра оборони ЛНР". 30 грудня 2014 року на Олександра Бєднова було заведено кримінальну справу: він і його соратники були звинувачені у викраденні 13 осіб та застосування до них тортур, також вони підозрювалися у вимаганнях та розбої.

Вже 1 січня 2015 року біля міста Лутугине була розстріляна колона угруповання "Бетмен". Тіло Бєднова було знайдено в броньованому мікроавтобусі, також загинули п'ятеро бійців супроводу, які їхали з ним. "Генпрокуратура" так званої "ЛНР" заявила, що бійці були розстріляні, так як чинили опір арешту. Джерела стверджують, що він втрутився у великі контрабандні схеми транзиту наркотиків, в яких були замішані керівник "силових відомств ЛНР" Ігор Корнет і "міністр держбезпеки" Леонід Пасічник. Самі бойовики "Бетмена" назвали справжньою причиною вбивства Бєднова його незгоду з прокремлівським курсом ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

У 2016 році стався замах на Плотницького, і той звинуватив "МВС ЛНР" в бездіяльності.Згодом були заарештовані екс-ватажок "Ради міністрів" Геннадій Ципкалов, один з керівників "Народної міліції ЛНР". "Прокуратурою ЛНР" був оголошений у розшук Тимур Лазюк - колишній співробітник "Міністерства державної безпеки ЛНР".

У 2017 році протистояння Корнета-Плотницького було загострено: під час "Комітету Народної Ради ЛНР" Плотницкий звинувачував Корнета в некомпетентності і бездіяльності. У відповідь Корнет демонстративно покинув залу засідання. Після цього почалися конфлікти між "МВС" та "прокуратурою". В кінці жовтня на сайтах "Міністерства державної безпеки ЛНР" з'явилася інформація про нібито підготовку українськими диверсантами замаху на Ігоря Корнета і "міністра держбезпеки ЛНР" Леоніда Пасічника.

На початку листопада 2017 року Плотницкий особисто був присутній при виселенні Корнета з будинку, який до цього належав луганчанці. Виселення грунтувалося на показаннях все тієї ж мешканки Луганська, у якій Корнет в 2014 році цю житлоплощу і забрав. 13 листопада Корнет заборонив впускати і випускати з будівель "міністерства" і територіальних "відомств" всіх осіб і навіть співробітників з посвідченнями.

Трохи пізніше почався штурм одного з "відділень МВС ЛНР" співробітниками "Міністерства державної безпеки ЛНР". Вже 20 листопада "міністр внутрішніх справ" самопроголошеної "ЛНР" Ігор Корнет був відсторонений від займаної посади рішенням "суду".

Дочка Ігоря Корнета вчиться на прокурора в Харкові

Як повідомляє ТСН, дочка Ігоря Корнета, 20-річна Марина, вчиться на прокурора на четвертому курсі в Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Вона отримує державну стипендію і хвалиться в соцмережах фотографіями дорогих авто і курортів.

Керівництво вузу заявляє, що вигнати Марину з інституту не можуть, тому що вона громадянка України і сумлінно вчиться. Директор від інтерв'ю відмовився, але не на камеру зізнався, що про біографію батька Марини не знав. Вступала вона на загальних підставах, а луганську школу закінчила із золотою медаллю.

"Ще конфлікту на Донбасі не було, вона вступала з документом українським, все, як має бути, і ніяких підстав відповідно до закону про освіту відмовити в прийомі ми не мали. У мене до неї, як до студентки, ніяких претензій немає", - пояснив він.

У гуртожитку, де формально числиться дочка Ігоря Корнета, з журналістами говорити не захотіли. Лише зазначили, що з'являється там студентка не часто.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською