Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Грузинська церква підтримала надання автокефалії для УПЦ

6 жовтня, 14:57
2160
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Грузинська церква сподівається на позитивне рішення

Фото: Верховна Рада

Єпископ Грузинської православної церкви, патріарх всієї Грузії Ілля ІІ сподівається на позитивне рішення Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію.

Про це він заявив під час зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

"Ми розраховуємо, що ця складна проблема в Україні буде вирішена позитивно. Грузинська Православна Церква теж пройшла дуже складний шлях до отримання Автокефалії", - наводяться слова патріарха на сайті українського парламенту.

У повідомленні зазначено, що, зі слів патріарха Іллі II, грузинська церква щоденно гаряче молиться за мир і єдність у братній Україні.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій призначив до Києва двох своїх екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській церкві. Його особистими представниками були призначені архієпископ Данило Памфілійський з США та єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Крім того, Варфоломій у посланні президенту України Петрові Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі підтвердив своє рішення надати українській церкві Томос про автокефалію.

Зі свого боку РПЦ висловила різкий протест у зв'язку з призначенням Константинопольських екзархів, назвавши це "вторгненням на свою канонічну територію" і пригрозила розривом євхаристійного спілкування.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 15:53

article_img
В УПЦ КП назвали дату отримання томосу майбутнім очільником Української православної церкви

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися