Готується до найгіршого. Що написав Олег Сенцов у своєму листі-заповіті

12 вересня 2018, 09:52
669
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вийти із голодування може не вдатися навіть за бажанням самого Сенцова

Бранець Кремля Олег Сенцов, який голодує в російській колонії понад 120 днів, написав заповіт. Це підтвердила сестра увязненого в Росії режисера Наталія Каплан. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

За її словами, усі грошові та майнові заощадження Сенцов передав дітям, а усі творчі доробки, зокрема, й права на написані ним кіносценарії заповів своїй подрузі з Криму. Каплан також констатувала, що здоров’я Олега Сенцова зазнає незворотних змін і без упину погіршується.

“Це подруга і колега Олега з Криму. Він написав, що у випадку його смерті він хоче, щоб вона займалася його фільмами, сценарії яких він написав у тюрмі і на волі. Мені він написав, що живе зараз більше за інерцією. Морально він не зломаний, але йому дуже тяжко. Він не вірить у те, що коли-небудь вийде з тюрми”, - сказала Каплан.

Сенцов заповів свою творчість колезі, всі гонорари будуть передані його дітям - сестра

У соціальній мережі Каплан виклала фрагмент листа. Український режисер розповів, що у нього виникла гіпоксія - нестача кисню в органах. Співробітники колонії погрожують примусовим годуванням. Олег близько місяця тому погодився приймати поживні суміші, але приймає їх в мінімальних обсягах, додала Наталія.

Не лише Україна

Раніше комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу відмовила матері Сенцова Людмилі в прийнятті до розгляду клопотання про помилування її сина.

РФ продовжує займати 20% території Грузії та підтримувати сепаратизм у придністровському регіоні Молдови

Заклики звільнити українського режисера та інших українських політв'язнів пролунали на відкритті щорічної конференції ОБСЄ. Глава американської делегації, посол Майкл Козак нагадав, що у російських тюрмах і колоніях зараз близько 60 українських політв'язнів. Під час наради Організації з безпеки і співробітництва в Європі, присвяченій правам людини, Козак наголосив на необхідності звільнення російського режисера, в’язня Кремля Сенцова.

Майкл Козак зазначив, що продовження російської агресії проти України суперечить усім десяти фундаментальним принципам Гельсінського заключного акту, зокрема, мова про недоторканність кордонів та територіальну цілісність.

Сенцов та ув’язнені українські співвітчизники є втіленням зв’язку між порушеннями міжнародної безпеки Росії та її зловживанням правами людини. Американський посол також наголосив, що порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності іншої держави не обмежуються лише Україною.

РФ продовжує займати 20% території Грузії та підтримувати сепаратизм у придністровському регіоні Молдови. А в усьому регіоні ОБСЄ та в світі Росія здійснює згубні кампанії з дезінформації, щоб підірвати процеси виборів та знищити віру в демократичні уряди.

Примусове годування

Погіршення стану здоров'я Сенцова підтвердив і адвокат Дмитро Дінзе. За його словами, в колонії вже стурбовані тим, що вийти із голодування може не вдатися навіть за бажання самого Сенцова.

“Стан стабільно критичний кожного дня, з організмом щось відбувається у гірший бік. Колонія вже стурбована тим, що настане якийсь критичний момент, коли навіть він сам захоче вийти з голодування, то це буде вже проблематично. Якщо він буде у критичному стані і відмовлятиметься їсти, то може бути примусове годування”, - розповів Дінзе.

За прогнозами адвоката, поки сподіватися на звільнення Сенцова не можна

За прогнозами адвоката, сподіватися на звільнення Сенцова найближчим часом не можна. Він нагадав, що серпневі переговори тристоронніх контактних груп із врегулювання ситуації в Україні в Мінську в питанні звільнення українських політв'язнів закінчились без результату.

Російська сторона відмовилась обговорити пропозицію Києва обміняти 36 ув’язнених в Україні росіян на українських політв’язнів.

Петиція у Білому домі

Олег Сенцов був засуджений в Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

З вимогою звільнити Сенцова в останні місяці виступали численні діячі світової культури, а також політики і правозахисники. У США петиція на сайті Білого дому на підтримку українського режисера набрала понад 100 тис. підписів. Це означає, що тепер, згідно з американським законодавством, документ буде направлений на розгляд профільного відомства.

Головне

Геополітика

Вчора, 13:05

article_img
Стане величезною помилкою. Керрі прокоментував імовірність наступу Росії на Україну
Країни

Вчора, 17:55

article_img
Стан Сергія Скрипаля погіршився - ЗМІ
Фінанси

Вчора, 12:46

article_img
З початку лютого дохід Порошенка збільшився на 118 млн гривень

Вибір редакції

Люди

Вчора, 14:04

article_img
Віддалений гавкіт собак. Інтерв’ю з командою фільму про війну на сході України, який претендує на Оскар
Країни

Вчора, 19:27

article_img
Небезпечна слава. Через вірусне відео та зустріч із Мессі семирічний афганський хлопчик став ціллю талібів
Події

Вчора, 21:01

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 12:52

article_img
В Україні з’явиться новий міжнародний аеропорт - Омелян
15078
Події

Вчора, 21:01

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
11615
Події

16 лютого, 18:41

article_img
Смертельна ДТП у Києві: зниклий водій BMW сам прийшов у поліцію
5363