Холодницький відповів на пропозицію позбавити НАБУ виключного права розслідувати корупційні злочини

0 коментувати
Змінювати законодавство абсолютно не потрібно, а потрібно лише його виконувати - Холодницький
Фото: прес-служба президента

Змінювати законодавство абсолютно не потрібно, а потрібно лише його виконувати - Холодницький

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відповів на пропозицію генерального прокурора України Юрія Луценка позбавити НАБУ виключного права розслідувати корупційні злочини

У повідомленні на своїй сторінці у Facebook Холодницький наголошує, що суперечок про підслідність між правоохоронними органами не може бути взагалі, оскільки підслідність кримінальних правопорушень детективам Національного антикорупційного бюро чітко визначена у ч. 5 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу і цією ж статтею визначено компетенцію усіх правоохоронних органів держави, які наділені слідчими функціями.

Водночас Холодницький зазначає, що у практичній діяльності мають місце випадки, коли кримінальні провадження про злочини, віднесені до виключної підслідності детективів НАБУ, розслідуються слідчими інших органів досудового розслідування, зокрема органами прокуратури.

"Про загрози, які несе таке розслідування неуповноваженим органом я ВЖЕ ПІВРОКУ намагаюсь донести як до колег – керівників Генпрокуратури, так і до громадськості", - наголосив голова САП.

Холодницький також зазначив, що змінювати законодавство абсолютно не потрібно, а потрібно лише його виконувати.

"Спроба зміни цих правил, які діють десятиліттями у всіх цивілізованих країнах – це намір надати можливість діяти не в рамках закону, а на свій власний розсуд, залежно від досягнутих позапроцесуальних "усних" домовленостей з окремими слідчими підрозділами, що спричинить хаос у й без того виснаженій війною країні", - сказано в повідомленні Холодницького.

Головний антикорупційний прокурор також запропонував створювати у необхідних випадках спільні слідчі групи, зазначивши, що приклади позитивної міжвідомчої співпраці вже є.

"САП і НАБ України ... не намагаються монополізувати право на здійснення боротьби із корупцією у державі та вітають будь-які процеси здорової змагальності у вказаній сфері між усіма державними інституціями", - зазначив Холодницький.

Водночас він додав, що свідоме порушення закону у цій сфері задля отримання певних політичних чи інших "дивідендів" призведе до того, що реальні корупціонери, навіть за наявності беззаперечних доказів їх вини, будуть виправдані через порушення правоохоронцями процедури.

Нагадаємо, Юрій Луценко, говорячи про законодавчі ініціативи, запропонував врегулювати спори про підслідність між силовими структурами, позбавивши Національне антикорупційне бюро виключного права на розслідування корупційних злочинів.

 країні так багато злочинності, що віддавати виключне право на боротьбу із проявами високопоставленої злочинності одному невеликому правоохоронному органу неефективно. Ми ні на йоту не зменшуємо повноважень НАБУ... але паралельно, якщо на цих посадових осіб виходить поліція, фіскали або прокурори, то ці справи за рішенням генпрокурора можуть залишатися в цих органах", - заявив генпрокурор.

До цього НАБУ не раз звинувачувало представників інших правоохоронних органів у порушенні підслідності.

Так, Національне антикорупційне бюро України 22 вересня затримало старшого слідчого з особливо важливих справ Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України.

За даними НАБУ, співробітник Генпрокуратури проводив розслідування за фактами одержання неправомірної вигоди головою однієї із сільських рад Черкаської області, яку підозрюють в отриманні хабара в розмірі майже 5 млн грн. Причому дане розслідування він проводив всупереч вимогам ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо підслідності.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: