Розвідка України не підтверджує дані про масове ввезення до зони бойових дій хімзброї з РФ

24 листопада, 16:46
Окупанти вже намагалися застосувати отруйні речовини на фронті проти українських військовослужбовців (Фото:Sergey Pivovarov/Reuters)

Окупанти вже намагалися застосувати отруйні речовини на фронті проти українських військовослужбовців (Фото:Sergey Pivovarov/Reuters)

Військова розвідка не підтверджує інформацію про масове ввезення в Україну російської хімічної зброї, повідомив заступник начальника Головного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Під час брифінгу він підтвердив, що росіяни мають хімічну зброю, а також на території України знаходяться підрозділи військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту РФ, які можуть цю зброю застосовувати.

Відео дня

«Але розвідка нині не підтверджує те, що росіяни масово перевозять боєприпаси з отруйними речовинами. Може бути точкове застосування хімічної зброї, наприклад, зброї дратівливої дії, яка діє на органи зору, на дихання», - сказав Громов.

Він додав, що окупанти вже намагалися застосувати отруйні речовини на фронті проти українських військовослужбовців. За його даними, кожен підрозділ ЗСУ забезпечений засобами захисту органів дихання та шкіри.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в адміністрації президента США Джо Байдена стурбовані тим, що країна-агресор Росія може застосувати хімічну зброю в Україні, «перш ніж вдатися до ядерної конфронтації з НАТО», якщо російські війська продовжать програвати.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X