ГПУ заявила, що Мінюст вніс до реєстру корупціонерів лише 40% засуджених за такі правопорушення

0 коментувати
Упродовж 2015 року до Реєстру були внесені 990 осіб із 2 475 - ГПУ
Фото: court.gov.ua

Упродовж 2015 року до Реєстру були внесені 990 осіб із 2 475 - ГПУ

Генеральна прокуратура України заявила, що Міністерство юстиції України протягом 2015 року внесло до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення лише 40% осіб, засуджених за такі правопорушення

Упродовж 2015 року до Реєстру були внесені 990 осіб із 2 475, які були притягнуті до відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, повідомляється на сайті ГПУ.

У повідомленні також зазначається, що до Реєстру до цього часу не внесені рішення судів, які набрали законної сили та були скеровані до Міністерства юстиції України протягом 2013–2014 років.

Неповнота обліку даних Реєстру є порушенням вимог статті 59 Закону України Про запобігання корупції, наголосили у ГПУ.

Відсутність відповідної інформації у Реєстрі може призвести до прийняття на державну службу осіб, яким це заборонено законом, а також формування хибного уявлення у правопорушників про безкарність, заявляють у Генпрокуратурі.

"У зв’язку з цим, Генеральною прокуратурою України з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог цього Закону 04.04.2016 в порядку ч. 3 ст. 65 Закону внесене подання", - сказано також у повідомленні.

Нагадаємо, 9 липня 2015 року Мінюст повідомив про запуск у тестовому режимі реєстра корупціонерів.

Щодо методології заповнення реєстру, Петренко наголосив, що поки що це робиться вручну, на базі реєстру судових рішень, але без чіткої координації з Державною судовою адміністрацією.

"Ми зверталися у ДСА, щоб вони синхронізували дані, але, на жаль, відповіді не отримали. У мене прохання. Якщо комітет рекомендує це ДСА, то це зняло б проблему, щоб не забивати інформацію вручну", - сказав міністр.

2 серпня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що в єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, внесено близько 10 тисяч чиновників.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: