ГПУ відповіла на заяву НАБУ та Антикорупційної прокуратури про порушення у справі заступника міністра

0 коментувати
Заяви окремих керівників слугують підказкою для адвокатів підозрюваних - ГПУ
Фото: report.if.ua

Заяви окремих керівників слугують підказкою для адвокатів підозрюваних - ГПУ

Генеральна прокуратура України відповіла на спільну заяву Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо порушення підслідності у справі заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина

"Заяви окремих керівників правоохоронних органів щодо справи заступника міністра охорони здоров’я не допомагають у проведені об’єктивного розслідування, а скоріше слугують підказкою для адвокатів підозрюваних", - сказано в повідомленні, опублікованому на сайті ГПУ.

У Генпрокуратурі наголосили, що згідно з чинним Кримінально-процесуальним кодексом відмова слідчого, прокурора у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань з будь-яких міркувань, у тому числі з міркувань іншої підслідності не допускається.

КПК зобов'язує слідчого не пізніше 24 годин внести відомості про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не пізніше наступного дня, з дотриманням правил підслідності, передати наявні у нього матеріали до органу досудового розслідування та доручити почати розслідування, завляють у ГПУ.

"Будь-які дії з "перенаправленням" заяв до НАБУ, пропонування їх подання до цього органу безпосередньо та інші дії такого порядку, вважатимуться прямим порушенням вимог КПК України та тягнутимуть за собою відповідальність", - наголосили у Генпрокуратурі.

Зазначається також, що несвоєчасне проведення слідчим відповідних процесуальних дій може призвести до беззворотньої втрати важливих доказів.

"Саме по собі проведення слідчих (розшукових), негласних слідчих (розшукових) дій слідчими у провадженнях про злочини, підслідні НАБУ, жодним чином не свідчить про їх недопустимість, якщо ці дії проводилися у порядку, передбаченому КПК України", - підсумовує свою заяву Генпрокуратура та зазначає, що питання підслідності достатньою мірою унормоване через інститут вирішення спорів про підслідність.

Нагадаємо, раніше Національне антикорупційне бюро України та Антикорупційна прокуратура опублікували спільну заяву про розслідування провадження щодо заступника Міністра охорони здоров’я Романа Василишина.

"Посада затриманого заступника Міністра відноситься до категорії "А", а злочин, за яким Прокуратура м. Києва здійснює досудове розслідування – є корупційним, а отже, відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, цей злочин є підслідним Національному антикорупційному бюро України", - сказано в заяві.

За версією НАБУ та САП, втручання в чужу підслідність створює ризик визнання недопустимими доказів, як таких, що були отримані з порушенням процесуального законодавства.

Раніше про те, що затримані у справі заступника Міністра охорони здоров'я України Романа Василишина можуть поскаржитися на порушення процедури заявляв голова Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Нагадаємо, прокуратура Києва вранці 8 липня повідомила, що заступника міністра охорони здоров'я України викрито у хабарництві.

Того ж дня на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив, що затримано Романа Василишина, про що раніше повідомляли ЗМІ. Крім того, як зазначив генеральний прокурор України Юрій Луценко, був затриманий посередник заступника міністра - Юрій Серняк.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Василишина вже відсторонили від посади. Глава Кабміну наголосив, що всіляко сприятиме тому, щоб винні в корупції понесли відповідальність.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: