ГПУ прокоментувала розслідування Схем щодо газового бізнесу оточення Порошенка

15 лютого, 18:27
840
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ГПУ прокоментувала розслідування Схем щодо газового бізнесу оточення Порошенка - фото

EPA

ГПУ здійснює досудове розслідування у рамках цієї справи

Генпрокуратура України прокоментувала розслідування Схем стосовно саботажу відомством справи щодо газового бізнесу оточення президента Петра Порошенка.

Зокрема, ГПУ здійснює досудове розслідування можливих зловживань під час видачі Державною службою геології та надр України компанії Аркона Газ-Енергія спеціального дозволу на користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем Полтавської області без проведення конкурсу.

У вказаному провадженні було призначено судово-економічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. На теперішній час експертиза триває.

У ГПУ додали, що витребування НАБУ матеріалів справи суперечить кримінальному процесуальному законодавству.  

У відомстві нагадали, що до Окружного адміністративного суду Києва було подано позов в інтересах держави щодо скасування наказу Держгеонадр  про надання Арконі дозволу на користування родовищем. У задоволенні цього позову було відмовлено, але наразі триває процедура апеляційного оскарження вказаного рішення.

Згідно з розслідуванням Схем, у 2017 році Свистунківсько-Червонолуцьке газове родовище у Полтавській області було передане компанії Аркона Газ-Енергія, начебто пов’язаній з оточенням президента Порошенка.

Родовище буле передане без аукціону практично за безцінь (4 млн гривень), хоча держава могла отримати за нього в десять разів більше.  

Укрнафта, яка роками досліджувала й розробляла родовище і також претендувала на цю ліцензію, була готова заплатити за неї 45 мільйонів гривень. Однак їй двічі відмовили через нібито невідповідність документів і великий податковий борг.

Генпрокуратура у суді намагається оскаржити рішення щодо спецдозволу Арконі, однак журналісти вважають, що прокурори зацікавлені у саботуванні розслідування.

У НАБУ також розслідують обставини видачі дозволу на розробку родовища за заниженою ціною, наполягаючи, що ця справа – їхня підслідність. Але у передачі матеріалів цієї справи у ГПУ антикорупціонерам відмовили.  

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською