Голова Верховного суду розповів, за якої умови суддю Чауса можна було б затримати на загальних підставах

10 серпня 2016, 13:21
Викритого у хабарництві суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса можна було б затримати на загальних підставах, якщо б факт дачі хабара був зафіксований після 30 вересня

Про це в коментарі НВ заявив голова Верховного суду України Ярослав Романюк.

Він пояснив, що саме тоді набудуть чинності відповідні зміни до Конституції.

"30 вересня вступить в силу Закон про внесення змін до Конституції України у сфері правосуддя, і тоді запрацює інший порядок. Судді будуть позбавлені так званого повного імунітету. Якби такий випадок стався після 30 вересня, то ніякої імунітет на суддю, який дозволив би собі вимагати і отримувати хабарі, не розповсюджувався. Це вважалося б загальним кримінальним злочином, як і у випадку з будь-яким іншим громадянином", - сказав Романюк.

Відео дня

Поки що ні закон, ні зміни в Конституцію ще не працюють, НАБУ змушено діяти за старою процедурою.

Романюк зазначив, що єдиний механізм, за яким можна затримати Чауса - згода Верховної Ради, яка зараз на канікулах. Інших способів обійти суддівський імунітет на сьогоднішній день - немає. Парламент, зокрема, повинен дати дозвіл на затримання та арешт судді. Всі інші кримінально-процесуальні дії відбуваються в загальному порядку.

Раніше повідомлялося, що в Києві на хабарі в 150 тис. доларів викрили суддю Дніпровського районного суду столиці Миколу Чауса.

Проте детективи НАБУ не змогли його затримати, так як він володіє суддівським імунітетом.


Нагадаємо, в 2013-2014 роках Чаус займався справами Автомайдана, пізніше вів справу лідера партії Укроп Геннадія Корбана, а також скасував рішення про розшук екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X