Генштаб української армії не відкидає повномасштабне вторгнення Росії

28 травня 2016, 14:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Генеральний штаб Збройних Сил України не відкидає можливості ширикомасштабної агресії з боку Росії

Про це повідомив начальник ГШ Віктор Муженко в інтерв'ю УНІАН.

"На сьогодні ми розглядаємо кілька сценаріїв, в тому числі, можливість широкомасштабної агресії по відношенню до України. І ми до цього готуємося, відпрацьовуємо відповідні плани, проводимо підготовку військ, відновлюємо озброєння і таке інше. Це дуже поганий сценарій, але ми змушені, ми повинні його розглядати, опрацьовувати, проводити відповідні навчання, для адекватного реагування на цю загрозу", - сказав Муженко.

Відео дня

Він підкреслив, що загроза військового характеру існує також і в Криму, а не тільки в Донбасі.

"Крим. Нарощується військова присутність, вдосконалюється інфраструктура, проводяться навчання, розгортаються нові військові частини і нові бази на Сході (на території Росії) – в районі Богучара, Воронежа, Смоленська. Формуються потужні об’єднання. Є ряд серйозних загроз не тільки на південно-східному, а й на інших напрямках", - зауважив Муженко.

Актуальну ситуацію в Донбасі він назвав контрольованою, але такою, що має тенденцію до загострення. Збільшення кількості обстрілів з важкого озброєння, з артилерії, чого тривалий час не було Муженко вважає елементом тиску на Україну.

Крім того, начальник Генштабу розповів, що у Донбасі нині перебувають 40 тисяч окупантів: у тому числі найманців та приблизно 6-7 тисяч військовослужбовців регулярних російських збройних сил. Це приблизно стільки ж, скільки в лютому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X