Генштаб: Україна готується до можливого введення миротворців ООН на Донбас

24 листопада 2017, 22:21
2281
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Генштаб: Україна готується до можливого введення миротворців ООН на Донбас - фото

Муженко: Якщо прийдуть миротворці ООН на Донбас, тоді потрібно буде переформатувати ЗСУ, які беруть участь в АТО

Глава Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів про те, що Україна вже почала підготовку в разі введення миротворців ООН на Донбас

Про це він розповів в інтерв'ю журналу Тиждень.

За його словами, про конкретні терміни і те, якого переформатування зазнає армія для спільної роботи з "блакитними касками", поки говорити рано.

"Коли вже буде конкретне рішення про розгортання місії, її склад і мандат, ми зможемо говорити про наші конкретні заходи і їх терміни", - пояснив він.

Він додав, що готовність до роботи в міжнародному форматі на Донбасі обговорювалася під час його зустрічі в США з заступником генерального секретаря ООН, "щоб розуміти деталі і до чого повинні бути готові Збройні сили України".

Нагадаємо, Росія направила в ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі. У резолюції йдеться про розміщення миротворців ООН на лінії зіткнення, а не на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Цьому передувала заява президента РФ Володимира Путіна, де він висловився за введення миротворців ООН на Донбас. Однак глава Кремля хоче, щоб миротворці не заходили за лінію зіткнення.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що погляди Берліна і Москви з приводу миротворців на Донбасі сильно відрізняються.

Український представник в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що Москва має намір створити на лінії зіткнення на сході України новий "кордон".

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською