Генпрокуратура обшукала НАБУ: Відомства озвучили свої версії події

1 коментувати
Артем Ситник: Показово, що дане виробництво було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення в публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування

Артем Ситник: Показово, що дане виробництво було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення в публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування

У п'ятницю, 5 серпня, слідчі Генпрокуратури здійснили обшук в Національному антикорупційному бюро. Відомства надали свої відомості про подію

Версія ГПУ

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що слідчі розслідують факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ.

За її словами, для відшукання і вилучення документів, які дозволять встановити винних осіб, ГПУ провела виїмку документів і продовжила "необхідні слідчі дії".

Версія НАБУ

Прес-служба НАБУ повідомила, що Бюро працює в штатному режимі.

На підтвердження законності своїх дій слідчі ГПУ пред'явили постанову суду. У ній вказувалося, що підставою для обшуку є розслідування кримінального провадження від 22 квітня за фактом здійснення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов одного з фігурантів кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро.

У НАБУ розповіли, що пред'явили слідчим документи, які підтверджують законність дій, а також роз'яснили, що згідно з чинним законодавством НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, тому факти, наведені як підстави для обшуку, так само як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності.

"Показово, що це провадження було розпочате у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення в публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування. Три місяці справа "пролежала на полиці", і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком", - заявив директор НАБУ Артем Ситник.

У відомстві зазначили, що станом на 14:00 дій, спрямованих на вилучення документів або обшук в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не було.

На час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку в будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: