Freedom House оприлюднила звіт щодо стану свободи слова у світі: Україна - серед "частково вільних" країн

0 коментувати
Freedom House констатує падіння рівня свободи слова у світі

Freedom House констатує падіння рівня свободи слова у світі

Організація Freedom House опублікувала звіт щодо рівня свободи слова серед країн світу

Як повідомляє DW, Україна потрапила до групи "частково вільних" країн із 53 балами (0 балів - найбільша свобода, 100 балів - найбільші утиски преси). Такий самий результат у Сьєрра-Леоне та Нігеру. Росія потрапила до категорії "не вільних" країн із 83 балами разом з Єменом, Таджикистаном та Ефіопією.

Крім того, у звіті організації Крим оцінювався окремо і отримав 94 бали, потрапивши до п'ятірки найнебезпечніших територій для журналістів у світі.

Загалом у Freedom House зазначають, що рівень свободи преси в світі у 2015 році погіршився до 12-річного мінімуму.

Лише 13% населення планети живуть у країнах, де свобода слова не перебуває під загрозою, а безпека журналістів гарантована. 46% населення світу проживають у "не вільних країнах", ще 41% - у "частково вільних".

Найбільш відчутним падіння рівня свободи було у Франції, Сербії, Туреччині, Ємені, Бурунді, Гамбії, Бангладеш та Науру.  У Freedom House пов'язують таке падіння із діяльністю політичних, кримінальних та терористичних організацій, зокрема Ісламської держави.

Найнебезпечнішими темами для журналістів у 2015 році виявилися: корупція, організована злочинність, релігія, захист довкілля, питання приналежності територій (зокрема Криму), а також матеріали, що містили образи державних посадовців. 

Нагадаємо, у рейтингу міжнародної організації Репортери без кордонів Україна зайняла 107 місце, піднявшись у порівнянні з минулим роком на 22 позиції.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: