ФОП може стати банкрутом офіційно. Що дозволяється кредиторам

19 жовтня 2018, 12:16

Верховна Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

За відповідний законопроект проголосували 237 народних депутатів. Документом передбачається можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. До ухвалення закону у чинному законодавстві такої опції не було.

Відео дня

Попередньо депутати розглянули понад 1300 правок, зазначив голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, який представляв документ.

“Ми запровадимо Інститут банкрутства фізичних осіб. Добросовісний боржник, який став жертвою економічної кризи чи валютного потрясіння, може прийняти рішення, що він хоче почати процедуру банкрутства. А не бути у борговій ямі до смерті”, - сказав Іванчук.

Як закриваються ФОП

Україна зможе піднятися на 9-10 позицій у рейтингу Doing Business завдяки таким рішенням, додав Іванчук. З кодексу до другого читання прибрали норми щодо автоматизованого арешту рахунків, єдиного електронного реєстру боржників та мирової угоди.

Що таке Кодекс з процедури банкрутства

Кодекс з процедури банкрутства має підвищити рівень захищеності прав кредиторів. Тепер дозволяється продавати майно банкрутів на електронному аукціоні через єдину систему. Але має бути обов'язкове узгодження з банкротом про стартову ціну лота, текст оголошення, вартість утримання.

Мета закону - відновити фінансовий стан клієнта на справедливих підставах

Для боржників-юридичних осіб встановлюють умови та порядок відновлення платоспроможності.

Справи про банкрутство фізосіб розглядатимуть господарські суди за участю арбітражного керівника. Доступні дві процедури - судова і досудова. Зокрема, у суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не можна списати борги за кредитами на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з'явилися від участі в азартних іграх і парі.

Ви – банкрут. Що далі

Можливість стати банкрутом - це необхідний крок для захисту прав клієнта, зазначив кандидат економічних наук керуючий партнер консалтингової компанії Фінансова студія Євген Невмержицький.

“Мета цього закону - відновити фінансовий стан клієнта на справедливих підставах. Людині необхідно залишити життєво важливі ресурси. Це не повинно бути елементом маніпуляції. Типу оголосив себе банкротом, переписав усе майно на родичів і далі себе прекрасно почуває. Ні, для цього існує судове з'ясування”, - заявив Невмержицький.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Кодекс з процедур банкрутства буде введений в дію через півроку і результати можна буде оцінити лише навесні.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X