Фіскальна служба втратила близько трьох терабайт інформації - ЗМІ

4 коментувати
Розпорядження про перевірку вийшло через два місяці після катастрофи у веденні баз даних
Фото: прес-служба президента

Розпорядження про перевірку вийшло через два місяці після катастрофи у веденні баз даних

Державна фіскальна служба втратила близько трьох терабайт інформації - документів та даних. Це випливає з внутрішнього документа - наказу №278 Про результати перевірки, - підписаного головою ДФС Романом Насіровим 1 квітня

Як пише Hubs, документи були втрачені під час шестиденного збою, що стався з 6 по 11 грудня 2015 року. "В результаті збою В роботі АІС Управління документами (з 6 по 11 грудня 2015 року) на рівні ДФС втрачено близько 3 терабайт інформації (близько 531 тис. електронних документів, 26 тисяч даних у реєстраційних картках, 4,1 тис. реєстраційних карток (...), 3,1 тис. контрольних карток і т. д.", - йдеться в цитованому виданням наказі.

При цьому в документі йдеться, що точну "кількість втраченої внутрішньої кореспонденції і на рівні територіальних органів не встановлено".

"Ще більш примітно, що розпорядження №22-р про проведення перевірки вийшло лише 3 лютого 2016 р. - тобто через два місяці після катастрофи у веденні баз даних, коли вона, мабуть, і була виявлена. За межі самої ДФС скандал з безповоротною втратою інформації не вийшов зовсім", - пише видання.

З технічної сторони подію пояснюється "виникненням та накопиченням помилок в системі зберігання даних Hitachi VSP, які призвели до неможливості створення резервної копії системи і втрати даних (06-11.12.15 р.)". Причиною чого стали "перегріви серверного обладнання, спричинені неналежною роботою системи охолодження, збої в роботі, вимикання електроенергії, відсутність документації на обладнання, розміщене в серверному приміщенні, відсутність обслуговування системи зберігання даних".

"З урахуванням ціни питання не можна виключити і корупційної складової, яка мала наслідком, наприклад, навмисне знищення якоїсь конкретної інформації, замасковане під втрату величезного масиву", - припустили журналісти.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: