Гуманітарний коридор із Маріуполя не спрацював так, як планувалося — Верещук

20 квітня, 20:31
Жителі Маріуполя чекають на евакуацію, 20 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)

Жителі Маріуполя чекають на евакуацію, 20 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)

Віцепрем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що російські окупанти не припинили обстріли, через що гуманітарний коридор з Маріуполя не спрацював так, як планувалося.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

«Через відсутність контролю над власними військовими на місцях окупанти не змогли забезпечити належне припинення вогню. Також через властиву неорганізованість та нехлюйство окупанти не змогли забезпечити вчасний підвіз людей до точки, де чекали десятки наших автобусів і швидких», — повідомила Верещук у Telegram-каналі.

Відео дня

Віцепрем'єрка наголосила, що вранці українська сторона поновить зусилля на Маріупольському напрямку та продовжить боротися за кожного мешканця міста.

Увечері 20 квітня начальник Донецької ОВА Павло Кириленко в етері всеукраїнського марафону заявив, що "евакуаційний коридор", який анонсували російські окупанти, спрацював частково, але евакуйовані ще не дісталися підконтрольної українській владі території.

"У цьому коридорі було заявлено одну кількість автобусів... їх було набагато менше, у точках збору люди зібралися, але мало хто потрапив до автобусів. Зараз частина цих автобусів йде за визначеним РФ маршрутом руху. Щойно вони будуть на зв'язку, ми відразу повідомимо, хто з жителів Маріуполя дістався підконтрольної Україні території і чи буде можливість працювати за цим алгоритмом у наступні дні», — сказав Кириленко.

Вранці Ірина Верещук повідомляла, що українській владі вдалося досягти попередніх домовленостей із російськими окупантами про гуманітарний коридор із заблокованого Маріуполя. До цього росіяни кілька днів поспіль повністю блокували евакуацію з міста, продовжуючи обстрілювати завод Азовсталь, на якому в укриттях перебувають близько 1000 мирних жителів.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X