Еміграція та втрата російських ринків. Українці зізналися, що їх лякає у вступі до ЄС - опитування

4 коментувати
50% громадян вважають, що Україна виграє від вступу до ЄС

50% громадян вважають, що Україна виграє від вступу до ЄС

Українці побоюються негативних наслідків, які в майбутньому може викликати приєднання України до ЄС

Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Серед негативних наслідків членства України в ЄС громадяни називають еміграцію  українців за кордон (33%), погіршення відносин з Росією та країнами СНД (27,5%), підвищення рівня безробіття (18%) та втрата російських ринків (понад 17%). Разом з тим, у відсутності негативних наслідків від вступу до ЄС впевнені 17% респондентів.

"Погіршення відносин з Росією  найбільше побоюються на Донбасі (33%), Півдні (35%) та Сході (38%), тоді як на Заході цього очікують 19% і в Центрі - 22% жителів макрорегіону. Страх, що підвищиться рівень безробіття, найбільш поширений серед жителів Сходу (33%), найменше - на Заході (8,5%)", - йдеться в дослідженні.

Згідно з даними опитування, половина населення вважає, що Україна виграє від приєднання до ЄС, протилежної думки дотримуються 26% респондентів. Оптимістичний погляд переважає на Заході та в Центрі України (77% та 57,5% вважають, що Україна більше виграє від набуття членства в ЄС). Натомість лише 30% та 35% респондентів на Півдні та Сході бачать виграш України від приєднання до ЄС, песимістично ставляться до такої перспективи 41% та 39,5% відповідно.

"За віковим розподілом думка, що Україна більше виграє, аніж втрачає, якщо стає членом ЄС, домінує у всіх вікових групах. Навіть серед людей найстаршого віку відносна більшість (40%) вважає, що Україна більше  здобуває, аніж втрачає (35%), якщо вступає до ЄС", - наголошують соціологи.

Перевагами членства в ЄС українці зокрема вважають вільне пересування за кордон (39%), підвищення рівня життя населення (37%), вільний доступ молоді до навчання в університетах країн-членів ЄС (34%), проведення внутрішніх реформ в Україні (24%), посилення безпеки та обороноздатності України (21%), доступ на європейські ринки (19%). Разом з тим, 22% респондентів вважають, що жодних переваг від членства в ЄС Україна не матиме.


Фото: dif.org.ua

Фото: dif.org.ua


За словами дослідників, уявлення про ключові переваги від членства в ЄС в українському суспільстві лишаються достатньо стабільними, однак деякі з них стали більш поширеними. "Значно поширилося очікування, що членство в ЄС дасть змогу  Україні зміцнити  свою безпеку і посилити обороноздатність: якщо у 2007 і 2011 рр. таку перевагу членства бачили 7% населення, то у 2015 р. -  21%", - зазначають науковці. Також виросло очікування українців щодо вільного доступу до європейських університетів - з 19% у 2007 та 24% у 2011 році до 34% у 2015 році.

Причинами, які можуть завадити Україні вступити до ЄС, респонденти вважають зокрема корупцію та повільний темп реформ (43%), недостатнiй економiчний розвиток країни (41%), низький рiвень життя населення (36%), агресію Росії і військові дії на Сході (27%) та позицiю захiдних держав-членiв ЄС (22%).


Фото: dif.org.ua

Фото: dif.org.ua


Дослідження було проведено в період з 14 по 22 листопада 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Опитування проведено за фінансової підтримки Європейського Союзу.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: