Експерти припускають, що пов'язаний з Аваковим бізнес порушив закон

1 коментувати
Газовидобувні компанії, близькі до Авакова, недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн

Газовидобувні компанії, близькі до Авакова, недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн

Газовидобувні компанії, близькі до глави МВС Арсена Авакова, використовуючи податкову оптимізацію, вивели з-під фіскального навантаження понад $37 млн і недоплатили до держбюджету 98,2 млн грн. Експерти стверджують, що при цьому міг бути порушений закон

Контрольовані оточенням Авакова компанії займаються видобутком газу в Харківській області - на Денисовському, Мар'їнському та Сахалінському родовищах. Сам міністр не є власниками цих активів, але його дружина і син беруть у них помітну участь. Активи входять в групу Інвестор і працюють за поширеною у сфері газовидобутку схемою спільної діяльності: одна компанія володіє ліцензією, на другу оформлені об'єкти і трубопроводи, а третя займається продажем видобутого газу. Це одна з найбільш ефективних і поширених схем по зменшенню оподаткування, пояснює Вікторія Войцицька, нардеп з фракції Самопоміч. В ній одного з учасників ставлять в обов'язок реалізовувати продукцію за "оптимальним" цінами, які в більшості випадків значно нижче ринкових. За рахунок цього зменшуються відрахування податку на прибуток у бюджет.

Павло Демчук, експерт аудиторської компанії E&Y, вважає, що в цій схемі компанії-посередники діють як конвертаційні центри, які допомагають отримати гроші. Не виключено, що за ними стоять офшорні структури, які працюють в режимі низьких податків. Якщо офшори використовуються в схемі, то є великі шанси, що це так чи інакше є порушенням українського законодавства, відзначає експерт. "Але є одне але, - каже Демчук. - Податкова ходить в гості не до тих, хто при владі, а туди, де можна поживитися". Сумнівні схеми навколо газу Денисівського родовища фіскальні органи не зацікавили.

Сам Аваков на прохання НВ прокоментувати мільйонні "оптимізації" не відреагував. А прес-служба підлеглого йому відомства стала заперечувати зв'язок міністра і його родичів з бізнесом.

Про розслідування НВ про бізнес сім'ї Арсена Авакова читайте в №1 журналу від 15 січня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: