Експерти назвали кількість екс-міліціонерів, які до кінця року можуть залишитися без роботи

0 коментувати
Експерти наголошують, що понад 50 тисяч екс-міліціонерів можуть не увійти до лав нової поліції
Фото: прес-служба Президента

Експерти наголошують, що понад 50 тисяч екс-міліціонерів можуть не увійти до лав нової поліції

До кінця 2016 року 52 тисячі українських правоохоронців втратять роботу

За словами голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини та співголови Громадської ради при МВС України Євгена Захарова, зі 172 тисяч правоохоронців у лавах поліції залишиться лише 120 тисяч атестованих співробітників. На його думку, працевлаштування звільнених правоохоронців є серйозною проблемою, пише Deutsche Welle.

Експерти зазначають, що більшість екс-міліціонерів мають вузькоспеціалізовані знання й навички. "Якихось спеціальних програм перекваліфікації чи соціальної адаптації звільнених зараз немає", - каже Захарченко.

Керівник Центру дослідження правоохоронної діяльності Олег Мартиненко не виключає, що чимало звільнених правоохоронців шукатимуть роботу в приватних охоронних структурах. Однак, за його словами, цей ринок монополізований Державною службою охорони (ДСО), яку перейменували в поліцію охорони, тому конкурувати з ними нові приватні охоронні структури не можуть. Мартиненко пояснює, що ліцензії таким компаніям видає МВС. "І як тільки їх стає багато, і вони створюють конкуренцію державній охоронній структурі, ліцензії приватникам просто не видають", - додає він.

Мартиненко також не виключає, що дехто з екс-міліціонерів банально зіп’ється, шукатиме роботу в кримінальних структурах чи поповнить чорний ринок праці, де ніхто не платить податки.

Разом з тим, чимало звільнених правоохоронців сподіваються на суд. У соцмережах вони обговорюють, як оскаржити рішення МВС та повернутися до лав Нацполіції через суд. У Професійній спілці атестованих працівників органів внутрішніх справ України підтвердили, що до них щодня звертаються кілька десятків звільнених міліціонерів, які не змогли чи не захотіли пройти переатестацію. "Ми допомагаємо їм зібрати необхідні документи та подати до суду про поновлення на посаді", - розповів член президії профспілки Петро Васюк. Він переконаний, що якби уряд заздалегідь започаткував програму професійної переорієнтації правоохоронців, то соціально адаптувати цих людей було б набагато простіше.

У Національній поліції питання журналістів видання щодо соціальної адаптації тих, хто не пройшов переатестацію, залишили без відповіді. Натомість повідомили, що переатестація співробітників у Києві та Київській області ще триває і закінчиться в січні.

Раніше Хатія Деканоідзе заявляла, що 36% колишніх міліціонерів не склали тестування в рамках переатестації правоохоронців Києва та Київської області.

Нагадаємо, 11 грудня у столиці офіційно відкрили центр рекрутингу Національної поліції України, на базі якого проводитимуть відбір кандидатів на службу та переатестація діючих поліцейських.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: