Омбудсмен просить Конституційний суд скасувати е-декларування для активістів

13 червня, 20:37
308
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Активісти потрапляють в залежність від влади, коли подають е-декларації

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила до Конституційного Суду України подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів.

Омбудсмен наголошує, що необхідність подання електронних декларації про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї.

За її словами, антикорупційні обмеження передбачені лише для чиновників. А поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності.

Нагадаємо, 3 квітня Верховна Рада України вчергове провалила скасування обов'язку подавати е-декларувації для громадських активістів. Рішення отримувало негативні висновки Венеціанської комісії та заклики міжнародної спільноти скасувати ці дискримінаційні для громадськості норми.

Також владу України критикувала Єврокомісія за обов’язок подавати е-декларацію активістами антикорупційних організацій.

Закликав скасувати цю норму й президент Петро Порошенко.

Однак у березні 2017 рокус він же й підписав зміни до закону Про протидію корупції у частині електронного декларування, які й зобов'язали активістів, яку вони мають контролювати, звітувати перед владою про доходи.

ЄС неодноразово підкреслював неприйнятність відповідних змін до закону. США закликали скасувати одіозну норму.

У лютому 2017 року Порошенко запропонував замінити обов'язкову подачу декларацій громадськими активістами на обов'язкове звітування.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 17:58

article_img
Епохальне значення. Філарет вперше публічно висловився щодо створення Православної церкви України

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися