«Попереду — важкі бої». Чи може завод Азот у Сєвєродонецьку стати для військових другою маріупольською Азовсталлю — військовий експерт

11 червня 2022, 16:20
Ексклюзив NV
Хімічний завод Азот у Сєвєродонецьку (Фото:Luhansk Region Police/Handout via REUTERS)

Хімічний завод Азот у Сєвєродонецьку (Фото:Luhansk Region Police/Handout via REUTERS)

Українські військові у Сєвєродонецьку контролюють промзону, завод Азот і частину житлових районів, тому у суспільстві існує побоювання, що це місце стане для захисників другим заводом Азовсталь, що у Маріуполі.

Але військовий експерт Сергій Грабський вважає, що подібний розвиток подій малоймовірний.

«Ситуація в Сєвєродонецьку, Лисичанську кардинально відрізняється від ситуації в Маріуполі, тому що в Сєвєродонецьку ми чітко усвідомлюємо, що це є тактичні позиції наших військ і ми утримуємо їх рівно до тієї пори, допоки це буде вигідно або доцільно для нас», — розповів в ефірі Радіо НВ він.

Відео дня

Разом з цим експерт зауважив, що Лисичанськ укріплений і підготовлений до оборони.

«Ситуація зберігається досить напруженою. <...> Противник буде намагатися оточити наші війська в районі Лисичанська і Сєвєродонецька. Це є очевидним, навіть встановлені нові дати: це вже не 12 червня, а 22 червня. Тому попереду на нас чекають ще дуже важкі бої», — додав Грабський.

Окупанти увійшли на околиці Сєвєродонецька 30 травня.

Підрозділи Збройних сил України тримають оборону міста, а також укріплюють Лисичанськ, чекаючи штурму.

Президент Володимир Зеленський сказав, що в битві за Сєвєродонецьк багато в чому зараз вирішується доля Донбасу, бої за місто — одні з найважчих за всю війну.

Голова ВЦА Сєвєродонецька Олександр Стрюк повідомляв, що гуманітарна ситуація у місті майже критична, третина кварталів потребує нової забудови. У Сєвєродонецьку перебувають близько 10 тисяч людей, евакуація неможлива.

Редактор: Юлія Козіна
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X