Доступ до системи електронного декларування припинено до 1 вересня - НАЗК

0 коментувати
Особи, які вже подали в систему свої документи, повинні перевірити достовірність їх змісту

Особи, які вже подали в систему свої документи, повинні перевірити достовірність їх змісту

На офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції тимчасово припинено доступ до системи електронного декларування

Це пов'язано зі вступом в силу змін в деякі рішення НАЗК по функціонуванню Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У зв'язку з цим система е-декларування почне працювати в повному обсязі з 1 вересня.

"Суб'єкти декларування, які до набрання чинності цього Рішення, подали до Реєстру необхідні документи, повинні невідкладно, але не пізніше семи календарних днів, які обчислюються з 1 вересня 2016, перевірити зміст поданих ними до Реєстру документів і в разі виявлення неповних або недостовірних відомостей у них подати виправлені документи", - йдеться в повідомленні НАЗК.


Нагадаємо, 2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, Національне агентство по запобіганню корупції залишив чинним своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше у РНБО не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

Крім того, в п'ятницю, 19 серпня в державному реєстрі електронних декларацій була зареєстрована фальшива декларація від імені члена НАПК Руслана Рябошапки, в якій повідомляється про отримання ним 20 мільйонів гривень від фіктивної комерційної компанії.

Народні депутати Антон Геращенко та Іван Винник заявили про злам системи. При цьому вони продемонстрували скріншоти, до яких мали доступ тільки ті, хто заводив фальшиві дані в систему.

Розробники системи згодом заявили, що зламу системи е-декларацій не було, натомість був використаний тестовий ключ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: