Диявол криється в медалях: В Bellingcat за допомогою військових нагород встановили вірогідну кількість солдатів РФ в Україні

16 коментувати
У Bellingcat прийшли до висновку, що в конфлікті на сході України брали участь десятки тисяч солдатів РФ
Фото: Bellingcat

У Bellingcat прийшли до висновку, що в конфлікті на сході України брали участь десятки тисяч солдатів РФ

Розслідувачі з експертно-журналістської групи Bellingcat, використовуючи офіційну статистику РФ з відкритих джерел, зуміли встановити масштаби присутності російських військ в Україні

Так, раніше ряд військовослужбовців ЗС Росії опублікували знімки своїх медалей за бойові відзнаки.


Фото: Bellingcat

Фото: Bellingcat


"Цінність цих фотографій полягає в тому, що більшості державних нагород Росії присвоюється порядковий номер, за яким можна точно визначити кількість нагороджених осіб. Тобто з фотографій двох медалей, вручених в різний час, ми можемо дізнатися, скільки всього медалей було вручено за цей період", - повідомляється в матеріалі розслідування.

Проаналізувавши чотири медалі, фахівці Bellingcat помітили, що з 2014 року кількість бойових нагород істотно зросла.

"Ми можемо довести, що в 2014 і 2015 роках кількість усіх медалей раптово і різко зросла порівняно з кількістю медалей, що вручалися до 2014 р. Значна кількість медалей "за бойові заслуги" - з 07.11.2014 по 18.02.2016 було вручено 4 300 таких нагород - вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь у масштабних бойових діях", - зазначили журналісти.

Представлені дані вказують на те, що в розглянутий період було вручено більше десяти тисяч медалей всіх чотирьох типів.

У зв'язку з цим експерти прийшли до думки, що в 2014-2015 рр. тисячі російських військовослужбовців брали участь у бойових діях і були нагороджені медалями за свою діяльність у ході цих операцій.

"Враховуючи наявні докази присутності російської армії на сході України та її участі у воєнних діях, а також враховуючи, що до нагороди навряд чи були представлені всі російські військовослужбовці, що брали участь в українському конфлікті, ми можемо зробити наступні висновки: Швидше за все, у бойових операціях на сході України взяло участь набагато більше десяти тисяч російських військових. Швидше за все, у конфлікті на сході України брали участь або вносили в нього внесок десятки тисяч російських військовослужбовців", - підкреслили в Bellingcat.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: