Небезпечно для полонених. Начальник штабу полку Азов закликав ЗМІ не публікувати деталі про знущання росіян

6 жовтня 2022, 13:10
Богдан Кротевич розповів, чому не можна розповідати публічно про умови в полоні (Фото:скріншот відео пресконференції)

Богдан Кротевич розповів, чому не можна розповідати публічно про умови в полоні (Фото:скріншот відео пресконференції)

Начальник штабу полку Азов Богдан Кротевич в онлайн-пресконференції на НВ закликав ЗМІ не публікувати деталі про знущання росіян над полоненими, оскільки це може їм зашкодити, а також чинить тиск на їхні сім'ї.

«З усіма, хто виходить з полону працюють Генеральна прокуратура України, представники місії ООН, представники Служби безпеки, представники Головного управління розвідки. Вони всі збирають свідчення. … Це не вісвітлюється для того, щоб бійці, котрі знаходяться досі в полоні від цього не постраждали, а вони можуть від цього постраждати», — заявив Кротевич.

Відео дня

https://www.youtube.com/watch?v=P7SoLoC3WUg

Він також наголосив, що, ставлячи бійцю питання про тортури, не потрібно забувати про сім'ї 2,5 тисяч оборонців Маріуполя.

«І коли вони чують відповіді, що відбувається там, це на них тиск такий, який я, наприклад, раніше не розумів», — сказав начальник штабу полку Азов.

Він також навів приклад, який назвав найбільш «безневинним», з того, що відбулось.

«Коли був коментар, що всі ходять з бородами і непоголені, одразу ж після цього прийшли і всіх поголили налисо, позголювали бороди», — розповів Кротевич, наголосивши, що є приклади набагато гірші.

Він також сказав, що розпитувати про деталі тих, хто вийшов з полону, не варто, тому що охоронці полонениних знають їх в обличчя.

«Припустимо, я вийшов з однієї камери з іншою людиною, дав інтерв'ю, а він знає мене в обличчя, і він може вплинути фізично або психологічно на мого побратима, тому що ми прожили чотири місяці разом», — пояснив Кротевич.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X