Депутат з орбіти Кононенка взяв під контроль державні вугільні активи

0 коментувати
Депутат з орбіти Кононенка взяв під контроль державні вугільні активи

Депутат з Блоку Петра Порошенка Сергій Тригубенко, сусід президентського бізнес-партнера Ігоря Кононенка по парламентській залі, взяв під контроль державні вугільні активи

Про це йдеться у розслідуванні Аліси Юрченко для телепрограми Наші гроші з Денисом Бігусом.

"Він зараз став смотрящим за вугільною промисловістю України. Над ним є ще вищий смотрящий - пан Кононенко", - заявив голова незалежної профспілки горняків України Михайло Волинець.

Як повідомляє сайт Наших грошей, персона Сергія Тригубенка сплила за потужним контрактом на поставку вугілля державному Центренерго, вплив на яке приписують бізнес-партнеру президента нардепу Ігорю Кононенко.

"Ще минулого літа таке собі ТОВ Торгівельний Дім-Ресурс з Харкова не вело активної господарської діяльності. Але у вересні 2015-го фірма без тендеру отримала потужне замовлення від Центренерго (78% належить державі в особі Фонду держмайна). Державні енергетики вирішили придбати в приватного посередника вугілля марки "Г" на суму 520 млн грн. Відтоді на отримані гроші фірма переважно замовляє послуги, перераховуючи кошти і формуючи податковий кредит", - йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що приватний посередник ТД-Ресурс тривалий час був записаний на Ігоря Тупікова, харківського підприємця, що минулого року працював парламентським помічником нардепа з Харківщини Сергія Тригубенка. Фірма екс-помічника Тригубенка продала Центренерго вугілля державної шахти Краснолиманська. Попереднє керівництво держшахти минулого року неодноразово заявляло, що Сергій Тригубенко розставляє на шахті підконтрольний менеджмент.

Журналісти також з'ясували, що державна шахта продає видобуте вугілля фірмі-посереднику дешевше, ніж сплачує за нього кінцевий споживач - Центренерго, а отже шахтарі недоотримують прибутки.

Натомість приватний посередник, який не видобуває вугілля, а лише купує і перепродає його "на папері", за рахунок близькості до "кураторів галузі" отримує свою націнку.

Чому Центренерго не придбало вугілля напряму в державної шахти? У енергокомпанії відповіли, що не можуть змушувати підприємства поставляти їм товар.

На питання журналістів: Чи отримувала шахта пропозиції від Центренерго? Нинішній керівник шахти Краснолиманська Олександр Дубовик вирішив не відповідати, проігнорувавши журналістський запит.

Як повідомляють Наші гроші, Дубовик був призначений директором ДП ВК Краснолиманська після звільнення попереднього менеджменту, який заявляв про тиск на шахту з боку Сергія Тригубенка.

Після того, як через ТД-Ресурс екс-помічника Тригубенка продали вугілля держшахти Краснолиманська, приватній фірмі пощастило вдруге. У листопаді 2015 р., вже після призначення директором шахти Олександра Дубовика, ДП ВК Краснолиманська уклала з ТД-Ресурс договір субпідряду, передавши право видобутку на пластах. За рік до того, у 2014 році, перше постмайданне керівництво шахти забрало ці пласти в іншої приватної фірми - ТОВ Краснолиманське - донецького бізнесмена Сергія Кузяри і партнерів. Тож замість компанії Кузяри пласти опинилися під контролем харківської фірми з орбіти Сергія Тригубенка.


Також журналісти Наших грошей додали, що Сергій Тригубенко свій вплив на шахту Краснолиманська і ПАТ Центренерго заперечує. Так само політик заперечив і той факт, що колишній співзасновник ТД-Ресурс Ігор Тупіков працював його парламентським помічником.

Ці слова Сергія Тригубенка спростовує офіційна відповідь апарату Верховної Ради. У березні-вересні 2015 р. Ігор Тупіков був помічником Сергія Тригубенка. Пішов з посади за 9 днів до того, як заснований ним ТД-Ресурс уклав контракт на 520 млн грн. з Центренерго.

Інша екс-помічниця Сергія Тригубенка - Юлія Сьомик - нині працює радником міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: