Декомунізація по-харківськи: міськрада хитро вирішила проблему з перейменуванням районів міста

1 коментувати
На думку топографічної комісії, Комінтернівський район Харкова не підлягає перейменуванню
Фото: pl.com.ua

На думку топографічної комісії, Комінтернівський район Харкова не підлягає перейменуванню

У Харкові згідно з законом Про засудження комуністичного націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки перейменуванню підлягають п'ять з дев'яти районів міста

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Харківська міськрада вирішила не перейменовувати три з п'яти районів міста, що підлягають до перейменування.

"Топонімічна комісія рекомендує перейменувати Ленінський район у Залізничний, Орджонікідзевський - в Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський та Жовтневий назвати так само, змінивши їх посвяту", - повідомила прес-служба Харківської міськради.

Зокрема, Дзержинський район, названий на честь більшовика Фелікса Дзержинського, перейменують на честь лікаря Владислава Дзержинського, який жив і працював у Харкові до революції.

Жовтневий район, названий на честь жовтневої революції 1917 року, переназвуть в честь Дня визволення України від фашистських загарбників (28 жовтня 1944 р.).

У той же час, Фрунзенський район, названий на честь радянського діяча Михайла Фрунзе, перейменують на честь льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу, харків'янина Тимура Фрунзе.

У Харківській міськраді також зазначили, що на думку топографічної комісії, Комінтернівський район Харкова не підлягає перейменуванню.

"Комінтерн - міжнародна організація, що об'єднала ряд громадських організацій, рухів та партій лівого спектру різних країн. Він вів широку діяльність по розвитку і просуванню ідей соціалізму. Він домагався національного рівноправності і виступав проти гноблення будь-яких меншин. Робота Комінтерну була спрямована, зокрема, на поліпшення умов праці, підвищення доходу робітників, а в майбутньому на створення єдиного фронту, здатного протистояти фашизму. Комінтерн об'єднував не тільки комуністичні, але і багато лівих, робітничих та профспілкових організацій", - повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, вчора в Харкові були зірвані загальноміські громадські слухання про перейменування вулиць, площ і районів Харкова.

В Україні назву вулиць і міст перейменують в рамках декомунізації. Раніше Харківська міська рада продемонструвала неабияку креативність під час перейменування вулиць згідно із законом про декомунізацію.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: