Деканоідзе назвала "закон Савченко" одним із чинників зростання злочинності

5 коментувати
Деканоідзе нагадала, що за
Фото: 112 Україна

Деканоідзе нагадала, що за "законом Савченко" звільнили вже 6 тисяч ув'язнених

Голова Національної поліції Хатія Деканоідзе заявила, що дія "закону Савченко" впливає на погіршення криміногенної ситуації в країні

В ефірі телеканалу 112 Україна вона зазначила, що звільнення з місць позбавлення волі відповідно до цього закону - фактор, який впливає на злочинність. Деканоідзе також нагадала, що за "законом Савченко" звільнили вже 6 тисяч ув'язнених.

"Серед звільнених - особи, засуджені за вчинення наступних злочинів: умисні вбивства - 779; умисні тяжкі тілесні ушкодження - 496; розбійні напади - 1045; грабежі - 812; крадіжки - 1253; незаконний обіг наркотиків - 616 тощо", - уточнила глава Нацполіції.

У той же час вона зазначила, що статистика злочинності зростає не з 1 січня 2016 року, а ще з 2013 року.

Як пояснила Деканоідзе, на криміногенну ситуацію, крім "закону Савченко", впливає економічна і соціальна складова, міграція зброї, яка надходить у центральні та західні області зі сходу країни, а також реєстрація самих злочинів.

"Статистика зросла після того, як ми запустили майже у всіх областях патрульну поліцію, тому що люди їм довіряють, і вони реєструють все", - наголосила вона.

Раніше в ГПУ заявили, що згідно з так званому "закону Савченко", під звільнення від відбування покарання підпадає 6 тисяч засуджених, з яких 4, 6 тисяч - за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Так, у відомстві виступили за зміни в так званий "закон Савченко" у зв'язку з його небезпекою для суспільства.

У свою чергу, Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що в "закон Савченко" необхідно внести зміни, згідно з якими особам, які вчинили тяжкі злочини, не буде надаватися право на дострокове звільнення.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла внесений Савченко законопроект 26 листопада 2015 року. Закон зобов'язує суди враховувати засудженим до позбавлення волі кожен день, який вони провели в слідчих ізоляторах до винесення вироку, як два дня відбуття покарання.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: