Чотирилапі лікарі: як собаки-терапевти лікують дітей

6 листопада 2017, 16:30
Новини компаній

       На сьогодні,  тварини, які займаються лікуванням, зовсім не вигадка, а прогресивний метод реабілітації

У світі активно практикується дельфінотерапія, іппотерапія (заняття з кіньми) та каністерапія (заняття з собаками).

Каністерапія, як науковий метод набув поширення у другій половині минулого століття. Його ще називають кінологічною терапією. Діти з особливостями розвитку (аутисти, діти з синдромом Дауна, ДЦП), як відомо, важко контактують з іншими людьми. Науковці пояснюють це тим, що зокрема для аутиста близькість іншої людини часто важка, адже на підсвідомому рівні цієї дитини людина від неї чогось хоче, очікує якихось дій чи результатів. Натомість собака не має очікувань, вона просто дарує свою увагу, любов та тепло. Дитина це відчуває. Легше відбувається дуже важливий у терапевтичному плані тактильний контакт дитини з твариною. Таким чином соціалізація дитини стає більш ефективнішою.

Нажаль, на сьогоднішній день жодна з українських дитячих лікарень не надає можливості прийти на прийом до каністерапевта. Такої професії в нашій державі не існує, на відмінність від нашого сусіда Польщі, де реабілітація за допомогою собак є офіційно прийнятою, а спеціальність «каністерапевт» з 2010 року включена в список державних професій, хоча в цьому є величезна потреба.

Але в Україні існують окремі проекти-табори і школи, в яких з дітками займаються чотирилапі лікарі. Одне з таких місць – реабілітаційний табір для дітей с особливостями розвитку, який був організований на базі парку «Київська Русь» в с. Копачів, Обухівського району Київської області. У таборі працювали три спеціально навчені собаки-терапевти. Разом зі своїми тренерами, вони кожен день займалися з дітьми – грали, спілкувалися, тим самим підвищували рівень соціального розвитку дитини. Табір діяв при підтримці Кінологічного союзу України, Реабілітаційного центру «Майбутнє», учбово-дресирувального центру «Лармон», генерального спонсора Nestlé PURINA® і БО «Дарю лапу и серце».

Цього річ Nestlé PURINA® активно підтримує розвиток напрямку каністерапії. В червні в рамках інклюзивного благодійного фестивалю «Кураж Базар» було оформлено спеціальну зону каністерапії, куди всі бажаючі, а зокрема діти з вадами розвитку, приходили в продовж двох днів заходу за неповторною енергетикою та щирими емоціями собак-терапевтів з учбово-тренувального центру «Лармон».
- Nestlé «PURINA® у всьому світі підтримує філософію тісного зв’язку людини з тваринами – Розповідає Софія Басенко, бренд менеджер Nestlé PURINA® в Україні. Проекти, котрі передбачають реабілітацію людей з різними проблемами здоров’я за участі тварин-терапевтів є чудовим прикладом прояву цього зв’язку і ми раді бути частиною розвитку напрямку каністерапії в Україні».

Довідка

Nestlé – найбільша компанія світу у сфері виробництва продуктів харчування та напоїв, яка представлена у 189 країнах, а 328 тисяч співробітників працюють для досягнення спільної мети Nestl'е – підвищувати якість життя і сприяти здоровому майбутньому. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів і послуг для родин та їхніх домашніх тварин. Має понад 2000 торгових марок: від всесвітньо відомих брендів, таких як NESCAFЕ або Nespresso до лідерів локальних ринків. Результати компанії обумовлені веденням стратегії раціонального харчування та здорового способу життя.

Штаб-квартира Nestlé розташована у швейцарському місті Веве, де понад 150 років тому була заснована компанія. Річний обсяг продажів Nestl'е у світі сягнув у 2016 році 89,5 млрд. швейцарських франків. Крім виробництва продуктів харчування та кормів для тварин, компанія володіє акціями підприємств парфюмерно-косметичної і фармацевтичної промисловості.

Nestlé розпочала свою діяльність в Україні у 1994 році з відкриття представництва. З тих пір компанія просуває такі міжнародні бренди, як NESCAFЕ, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та ін. У 1998 році Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч». У травні 2003 року у Києві засновано ТОВ «Нестле Україна». У кінці 2003 року Nestlé S.A. придбала 100% акцій підприємства «Волиньхолдінг» (ТМ «Торчин»). В 2010 році Nestlé S.A. придбала ТОВ «Техноком», виробника продуктів швидкого приготування під ТМ «Мівіна». У 2012 році у Львові було створено Nestlé Business Service (NBS Lviv), що є одним із п’яти сервісних центрів Nestlé у світі та надає послуги по підтримці підрозділів компанії Nestlе на більш ніж 30 ринках Східної та Західної Європи.
Бізнес Nestlé в Україні представлений наступними напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи), продукти швидкого приготування, дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X